کد خبر : 3868

نوش آبادی در هفته حقوق بشر آمریکایی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تروریسم دولتی آمریکا باعث از بین رفتن شخصیت‌های تأثیرگذار کشورمان در جریان ترورهایی شده که با حمایت آنها صورت گرفته است.

حسین نوش آبادی به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی، این موضوع را تبدیل به ابزاری برای استفاده غرب علیه کشورهای آزاد عنوان کرد، گفت: آنها با این حربه در مقابل کشورهای مستقل می ایستند و بهانه جویی هایی که در حوزه حقوق بشر دارند در راستای تأمین منافع آنها است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: معتقدیم قانون شکنی و نقض حقوق بشر از سوی آمریکا در سراسر دنیا زبانزد بوده و ردپای آنها در ظلم و بیداد در تمامی قاره ها مشهود است.

بی‌ارزشی حقوق انسانی سیاهپوستان در آمریکای مدعی حقوق بشر

وی در ادامه با بیان اینکه امروز شهروندان آمریکایی قربانی سیاست های خشونت بار دولت و نظام این کشور هستند، عنوان کرد: سیاهپوستان به عنوان شهروندان آمریکایی از هیچ ارزش و حقوق انسانی در این کشور برخوردار نبوده و برخورد بی رحمانه از سوی پلیس با آنها صورت می گیرد.

نوش آبادی اضافه کرد: آمریکایی ها با حربه حقوق بشر در هر کشوری که خواستند حضور یافته و در آن کشور سلطه کردند و اتفاقات نظامی را علیه آنها رقم زدند.

این نماینده مردم از استان تهران در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب با ترورهای وسیع، جنگ ها و کودتا حتی پیش از انقلاب از سوی آمریکا روبرو بوده است، گفت: متأسفانه شخصیت های تأثیرگذار بسیاری را به واسطه پشتیبانی آمریکایی ها از ترور از دست دادیم که نمونه بارز تروریسم دولتی از سوی آنها است.

حمایت اروپا از منافقین به علت نگاه دوگانه آنها به حقوق بشر است

وی همچنین با انتقاد از حمایت اروپا از جریان منافقین ابراز داشت: منافقین از همان ابتدا با تأمین مالی غربی ها و برخی کشورهای عربی حمایت می شد و هنوز هم این پشتیبانی ادامه دارد.

نوش آبادی افزود: پس از اینکه ملت ایران منافقین را به خاطر جنایات آنها از کشور اخراج کرد، وارد عراق و از سوی صدام حمایت شدند و پس از سقوط وی به اروپا پناه بردند و هم اکنون نیز تحت حمایت کشورهایی هستند که نگاه دوگانه به حقوق بشر دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز افشای چهره واقعی آمریکا و اروپا در بحث حقوق بشر باید سرلوحه کار ما باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی