کد خبر : 3762

موسوی مطرح کرد

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت:رسانه‌های وابسته به آمریکا و غول های تبلیغاتی آمریکایی- صهیونیستی می خواهند با راه انداختن جریان‌های رسانه‌ای چهره حشدالشعبی و مقاومت مردمی عراق را مخدوش کنند.

سیدکاظم موسوی، در  واکنش‌به بازداشت شماری از نیروهای کتائب حزب الله از شاخه‌های نظامی  الحشد الشعبی عراق،گفت:آمریکا در پی تسویه حساب با گروه های مقاومت است و می خواهد از اهرم داعش برای ماندن در عراق و حضور پایگاه های خود استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز مقاومت عراق در سایه حمایت گسترده مردمی و مراجع بزرگ قرار دارد افزود: حشدالشعبی باعث شد خاک عراق از لوث وجود گروه‌های تروریستی و تفکیری داعش که مورد حمایت آمریکا بودند، پاک شود از این رو نقش این نیروی مردمی باعث بغض و کینه آمریکایی‌ها شده است.

موسوی با اشاره به بغض و کینه آمریکا از نیروهای مردمی عراق و قدرت محور مقاومت در منطقه ،تصریح کرد: حشدالشعبی یکی از گروه‌های اصلی تامین کننده ثبات در عراق است، ولی آمریکایی‌ها مایل نیستند که عراق به سمت آرامش و ثبات پیش برود؛ از این رو الکاظمی باید مسولیت ها  را به نیروهای غیروابسته به آمریکایی ها بدهد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: سه گروه اصلی در عراق با ادامه‌ فعالیت‌های حشدالشعبی در این کشور مخالف هستند.گروه اول گروه‌های تکفیری و تروریستی،گروه بعدی بقایای حزب بعث و رژیم سابق حاکم بر عراق است و آمریکایی‌ها گروه سوم هستند.

وی با اشاره به ایجاد فضای دوقطبی بین گروه‌های حشد الشعبی،احزاب و ارتش عراق ، مطرح کرد: رسانه‌های وابسته به آمریکا و طرف‌های وابسته به آن در عراق  به دنبال ایجاد یک فضای دوقطبی درعراق برای جداسازی نیروهای مقاومت از صف مردم هستند. غول های تبلیغاتی آمریکایی- صهیونیستی می خواهند با راه انداختن جریان‌های رسانه‌ای چهره حشدالشعبی را مخدوش کنند.

ابقای نیروهای آمریکایی در عراق  نوعی اشغالگری است

این نماینده مردم در مجلس هشتم و یازدهم با اشاره به مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق مطرح کرد: اگر نیروهای آمریکایی به روش مسالمت آمیز از عراق خارج نشوند،نیروهای مقاومت برای مقابله با نیروهای آمریکایی تا اخراج کامل آنها تلاش می کنند؛ چراکه ابقای نیروهای آمریکایی در عراق به خصوص پس از صدور مصوبه پارلمان، یک نوع اشغالگری است.

بیشتر بخوانید:

  • حشدالشعبی مردم عراق را به صحنه دفاع از یکپارچگی در کشورشان وارد کرده است

آمریکا هویت جنایتکارانه خود را با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی ثبت کرده است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد فتنه داخلی در عراق در سایه شرایط دشوار کنونی، تصریح کرد: آمریکا هویت جنایتکارانه و تهدیدکننده خود را برای همه کشورهای منطقه،از جمله سوریه، عراق و ایران با اقدام تروریستی و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس، به وضوح ثبت کرده است و مسولان عراقی باید تلاش کنند در دام فریب های آمریکایی ها قرار نگیرند.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس ،خاطرنشان کرد: با توجه به فداکاری‌های رزمندگان حشد الشعبی در مبارزه با تروریست‌های تکفیری مورد حمایت آمریکا و متحدانش، حضور این نیروهای بی‌ادعا کنار مردم در حوادث طبیعی مانند سیل و حضور فعال در مبارزه با ویروس کرونا ،آمریکا در تلاش برای اقداماتی تلافی جویانه از حشدالشعبی است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی