کد خبر : 3757

منتظری:

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است؛ اعتراضات ضدبرده داری نوین و تبعیض نژادی غرب بر شعار فریبنده حقوق بشری غربی ها یک خط قرمز کشیده است.

غلامرضا منتظری،با اشاره به گسترش اعتراض‌های ضدنژادپرستی در آمریکا و اروپا ،گفت: مسائل اخیر ایالات متحده آمریکا در کنار ناتوانی آنها در کنترل بحران کرونا و تفکر تبعیض نژادی پرده‌ها را کنار زده است و پشت پرده کریه استکباری آمریکا و نظام سرمایه داری غرب را نشان داد.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس ادامه داد:این اعتراضات ضد برده داری نوین و تبعیض نژادی غرب بر شعار فریبنده حقوق بشری غربی ها یک خط قرمز کشیده است.

منتظری ادامه داد:قتل یک سیاهپوست در آمریکا توسط پلیس و خشونت ودرگیری ها کشتار و بازداشت های پس از آن که تا الان هم ادامه دارد،باعث شد تا لکه ننگ نژادپرستی  ساختاری بر چهره آمریکا و غرب بیشتر نمایان شود.

بیشتر بخوانید:

  • واقعیت های دردآلود جامعه آمریکا زیرمفاهیم حقوق بشری مخفی مانده است
  • ادعاهای حقوق بشری کاخ سفید درباره آمریکایی ها صادق نیست! / ساختار حاکمیتی آمریکا استوار بر تفکر برده داری 

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در اروپا معترضان مجسمه و یادبود افرادیکه برای حق برده داری تلاش کرده‌اند؛شکسته و یا پایین کشیدند، تصریح کرد: ما شاهد به زیرکشیده شدن و یا نابودی مجسمه‌های اشخاصی در آمریکا و اروپا بودیم که از برده داری حمایت کرده و یا عامل قتل بسیاری از سیاهان در آفریقا بوده اند. 

وی بابیان اینکه اعتراضات ضدنژادپرستی پرده از غیردموکراتیک بودن جامعه آمریکا برداشته است،مطرح کرد:آمریکا یک جامعه نژادپرست است و آنان در جایگاهی نیستند که درباره وضعیت حقوق بشری سایر کشورها اظهار نظر کنند. 

وی با اشاره به موضوع تبعیض نژادی ساختاری مطرح کرد: قانون و نظام عدالت کیفری  جامعه سرمایه داری زمینه را برای این جنایات نژادپرستانه پلیس فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اعتراضات و نا آرامی ها هویت اصلی رژیم آمریکا را نشانه گرفته است، تاکید کرد: آمریکا با تفکر و ایدئولوژی عمیق سرمایه داری و لیبرالیسم بنا شده و این سیاست توانسته بخشی از مردم آمریکا را با خود همراه کند؛اما آیا همین افراطیون با وجود همه تبعیض‌ها و ناعدالتی‌ها،نمی‌توانند آگاه شده و چشم خود را باز کنند؟!

وی با بیان اینکه شرایطی که الان در ایالات متحده آمریکا رقم می‌خورد،بشارت بخش و نویدبخش است،تصریح کرد: امیدوارم به زودی شاهد شکست بیشتری در مجموعه صهیونیست‌ها باشیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس باتاکید برلزوم حضور نخبگان مستقل برای ساماندهی اعتراضات،تصریح کرد: روندی که در آمریکا آغاز شده نیازمند مدیریت است  و بدون مدیریت این جریان،مردم معترض به اهداف خود نخواهند رسید./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی