کد خبر : 3687

فلاحی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطعنامه شورای حکام یک چراغ سبز به آمریکا بود تا بتواند فشار بیشتری را به ایران وارد کند.

سارا فلاحی ، در خصوص قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام که اخیرا صادر شده است، اظهار داشت: قطعنامه اخیر شورای حکام، بارِ سیاسی دارد زیرا جمهوری اسلامی ایران به لحاظ حقوقی و فنی سال‌هاست که با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعنامه شورای حکام یک چراغ سبز به آمریکا بود تا بتواند فشار بیشتری را به ایران وارد کند، بیان کرد: دولت موظف است تدابیر خاصی را اتخاذ کند تا اقتدار و عزت کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه قطعنامه شورای حکام به معنای پایان عمر برجام است، افزود: صرفا جنازه‌ای از برجام باقی مانده است؛ دولت باید متوجه باشد که توجه کامل به کشورهای غربی، دیپلماسی غلطی بود که در این سال ها داشته‌ایم و اکنون باید به سمت دیپلماسی همسایگی برویم زیرا در مراوده با کشورهای همسایه هزینه کمتری می‌پردازیم و بازار اقتصادی مناسبی برای ایران در کشورهای همسایه ایجاد می‌شود، این در حالی است که همسایگان، سیاست‌های ایران را نیز قبول دارند.

فلاحی با بیان اینکه در عرصه سیاست خارجی نیز "مرگ یک‌بار و شیون یک‌بار" را باید اجرائی کرد، ادامه داد: نباید تا این حد هزینه بدهیم و آزمون خطا کنیم. تا حد بسیار زیادی گفت‌وگو و همکاری با کشورهای غربی داشتیم اما نتیجه بخش نبوده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر تحریم استفاده از سلاح هسته‌ای، گفت: علیرغم اعلام ایران مبنی بر عدم تمایل به استفاده از سلاح هسته‌ای، شورای حکام یک امتیاز را به ترامپ داده تا در شرایط کنونی که آمریکا درگیر اعتراضات داخلی شده و می‌خواهد به سمت انتخابات برود، برای مانورهای تبلیغاتی و انتخاباتی خود به ایران فشار وارد کند.

وی با بیان اینکه قطعنامه شورای حکام فضا را برای آمریکا و رژیم صهیونیستی درجهت فشار به ایران مهیا می‌‎کند، افزود: باید تکلیف خودمان در قبال غرب مشخص کنیم زیرا نمی‌شود همواره ایران مورد استنطاق قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر امروز اجازه بازرسی از برخی سایت‌های هسته‌ای خود بدهیم، فشار آن‌ها بیشتر می شود و این در راستای استراتژی فتح گام به گام است زیرا هر قدمی که عقب بروی، آن ها یک قدم جلوتر می‌آیند.

فلاحی اظهار داشت: باید به طور کامل در عرصه سیاست خارجی تغییر گفتمان بدهیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی