کد خبر : 3655

مقتدایی:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی قطعنامه شورای حکام در این کمیسیون خبر داد و گفت: متناسب با تخطی شورای حکام، نوع روابط با این شورا تنظیم خواهد شد.

عباس مقتدایی، با اشاره به قطعنامه اخیر شورای حکام، اظهار داشت: قطعنامه اخیر شورای حکام نشان داد قدرت‌های بزرگ جهان برای مقابله با ایران بی‌اخلاقی را نیز به صراحت در دستور کار خود قرار می‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شورای حکام یک مجموعه کارشناسی است که باید براساس مباحث فنی کار را پیش ببرد، اما در قطعنامه اخیر شورای حکام، کاملا سیاسی و بر مبنای فشار قدرت‌های بزرگ عمل شده است.

وی افزود: شورای حکام با تصویب این قطعنامه نشان داد که تحت تاثیر مسائل سیاسی مباحث فنی را نادیده می‌گیرد.

مقتدایی ادامه داد: در چنین شرایطی طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران چنین قطعنامه ای را نپذیرد و مجلس شورای اسلامی در خصوص بازنگری در همکاری‌ها با شورای حکام تجدید نظر می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئنا در روزهای آتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قطعنامه شورای حکام را مورد بررسی قرار می‌دهد ومتناسب با تخطی شورای حکام، نوع روابط با این شورا تنظیم خواهد شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران زیر بار زور نرفته و نمی‌رود، افزود: شورای حکام نیز نمی‌تواند به ایران موضوعی خلاف قواعد فنی دیکته کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از توانمندی‌هایش برای دفاع از خود بهره می‌برد و همین توانمندی است که به ما می‌گوید منافع ملت را دنبال کنیم نه مقاصد شورای حکام یا نظام سلطه را./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی