کد خبر : 3630

آزادی خواه:

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، علیه ایران بهانه جویی ترامپ است که اروپایی ها آن را دنبال می کنند.

احد آزادی خواه ، با اشاره به قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: این قطعنامه توسط برخی کشورهای دنیا، که عقبه عقب نشینی آمریکا از برجام را دارند به صورت عجولانه، سلسله وار و فرآیندی صادر شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای امضا کننده قطعنامه دانه هایی زنجیری هستند که پیوسته علیه ایران گام بر می دارند، ادامه داد: نکته حائز اهمیت این است که قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، با پذیرش جهانی روبه رو نشد و کشورهای بزرگی مانند چین و روسیه با آن اعلام مخالفت کردند که نشان می دهد نظام دیپلماسی در دنیا این قطعنامه را نپذیرفته است.

صدور قطعنامه گل به خودی آژانس بود

وی تاکید کرد: در حالی این قطعنامه صادر شده است که شاهد همراهی، همکاری و هماهنگی جمهوری اسلامی ایران در NPT و برجام بوده ایم، در واقع صدور چنین قطعنامه هایی گل به خودی است که اتحادیه اروپا آن را مدیریت کرده و انجام می دهد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم مجلس با توصیه بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید زیر بار اینگونه بچه بازی ها و رفتارهای عجولانه و غیر قابل استناد برود، بیان داشت: برابر استانداردهای فراملی و در نظام دیپلماسی صدور چنین قطعنامه هایی، در واقع خود زنی سیاسی محسوب می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: قانونمند بودن و قاطع بودن جمهوری اسلامی بر دنیا ثابت شده است، از این رو صدور این قطعنامه از ایران چیزی نمی گیرد، بلکه ما را بر توجه بر اقتصاد درون زا، ارتباط با کشورهای اسلامی و همسایه مصمم تر می کند، آنها می توانند جایگزین خوبی برای کشورهای اروپایی و برجام باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: سایت های مورد ادعای آژانس بین المللی، اصلا هسته ای نیستند و ارتباطی به موضوع ندارند، در واقع این  ادعا، بهانه جویی است که ترامپ شروع کرد و اروپایی ها به آن ادامه می دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز جمعه 30 خرداد، اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه ضدایرانی انگلیس، آلمان و فرانسه را تصویب کردند. بنا بر این قطعنامه، از ایران خواسته می‌شود عدم همکاری با آژانس و ممانعت از دسترسی بازرسان به دو مکان (هسته‌ای) را متوقف کند. این نخستین قطعنامه علیه ایران از سال ۲۰۱۲ است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی