کد خبر : 3595

مالکی:

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت:کمیسیون امنیت ملی آینده اجازه ورود آمریکایی ها و اروپایی به مسائل دفاعی و موشکی را نخواهد داد؛ چون این دیدگاه مجلس یازدهم است.

فدا حسین مالکی، در واکنش به صدور قطعنامه تروئیکای اروپایی علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: سناریو طراحی شده از سوی  اروپایی ها در راستای خواسته های آمریکاست بر این اساس  آن چیزی که امروز اتفاق افتاده رخداد جدیدی نیست.

وی ادامه داد: در گذشته شاهد این گونه اقدامات از سوی اروپایی ها بودیم و حتی در مذاکرات هسته ای و برجام حمایتشان از ایالات متحده برای کشورمان روشن بود. 

نماینده زاهدان در مجلس شورای بیان کرد: دو نگاه در موضوع مذاکرات کشورمان وجود داشت، نگاه اول این بود که بعضی ها قبول داشتند زمانی آمریکایی ها با کشورمان  کنار می آیند اما نگاه دیگر بازی ایالات متحده با ایران بود.

وی افزود:آن چیزی که پیش بینی می کردیم امروز اتفاق افتاد و آمریکایی ها و اروپایی زمان را به نفع خود خریدند شاید اگر وقتی که برای مذاکره متعدد با آمریکایی ها و اروپایی ها اختصاص داده شد برای مسائل درونی کشور می گذاشتیم و در تکمیل ظرفیت ها داخلی بهتر عمل می کردیم می توانستیم تحریم ها را دور بزنیم.

مالکی عنوان کرد: بازی های اخیر اروپایی ها و آمریکایی ها چیز جدیدی نیست چون تلاش دارند تا از طریق فشار به ایران از خط قرمز کشورمان عبور کرده و به مباحث  دفاعی و امنیتی مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد:کمیسیون امنیت ملی آینده اجازه ورود آمریکایی ها و اروپایی به مسائل دفاعی و موشکی را نخواهد داد چون این دیدگاه مجلس یازدهم است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی