کد خبر : 3593

نقدعلی:

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: نظارت مجلس بر سایر دستگاه‌ها باید پیش از اجرا باشد زیرا پس از اجرا نظارت کردن نوش‌دارو پس از مرگ سهراب است.

محمدتقی نقدعلی ، در خصوص اصلاح رویه‌های مجلس در دوره یازدهم، اظهار داشت: اکنون در کشور با تراکم قوانین مواجه هستیم البته این موضوع به معنای وجود خلا قانونی نیست.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر جستجویی کرده و قوانین موجود را بررسی کنیم، مشخص می‌شود که بسیاری از ظرفیت‌های قانونی کشور زمین مانده است.

وی با اشاره به اظهارات میرمحمد صادقی معاون قوانین مجلس مبنی بر اینکه 600 قانون داریم که برای آن‌ها آئین‌نامه‌ای تهیه نشده است، افزود: با این شرایط عملا قوانین به مرحله اجرا نمی‌رسند و روی زمین باقی می‌مانند.

نقدعلی با بیان اینکه صرف وضع قانون مشکلات را حل نمی‌کند، ادامه داد: مسائل اساسی کشور بسیار مهم است اما تعداد معدودی هستند که با آن‌ها را احصا کنیم. در حوزه اشتغال، مسکن، کسب و کار، موضوعات فرهنگی و فضای مجازی و رسانه بسیار مهم هستند اما قوانین این حوزه‌ها را باید جمع و جور و به صورت دقیق کارشناسی کنیم و اگر خلائی وجود دارد برای آن خلاء قوانینی را تصویب کنیم.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت مجلس بر سایر دستگاه‌ها باید پیش از اجرا باشد زیرا پس از اجرا نظارت کردن نوش‌دارو پس از مرگ سهراب است.

نقدعلی اظهار داشت: بعد از وقوع تخلف، نظارت فایده ای برای مردم ندارد، حتی اگر متهم را مجازات کنیم به اندازه پیشگیری از وقوع جرم نتیجه‌بخش نیست. به نظارت حین و پیش از اجرا در مجلس یازدهم عمل می‌کنیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی