کد خبر : 3574

نوروزی:

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با اشاره به پایبندی صریح و شفاف ایران به تعهدات برجامی گفت: ایران در برابر جامعه جهانی مسئولانه عمل می کند.

حسن نوروزی با تاکید بر شفافیت فعالیت هسته ای ایران، گفت: واقعیت آن است که از همان ابتدای شکل گیری پرونده هسته ای ایران، جمهوری اسلامی همکاری‌های بسیار گسترده‌ای با آژانس در زمینه‌های مختلف به خصوص در بخش  بازرسی‌ها انجام داده است.

وی با اشاره به بیانیه اروپا و  متهم کردن ایران به "نقض" برجام مطرح کرد: ایران بیش از حد با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کرده است،به طوری که اجازه داده تا بازرسی ها از تمامی مراکز و حتی اقدامات و تصمیمات ایران در حوزه فعالیت های هسته ای انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها صریح و روشن اعلام کرده هیچ فعالیت پنهان هسته‌ای ندارد و تمام فعالیت‌هایش تحت نظارت آژانس است،مطرح کرد: ایران حتی گزارش‌های کاهش تعهدات برجامی خود و میزان ذخایر را کامل و شفاف اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:

  • رافائل گروسی بدون گروکشی درباره همکاری ایران با آژانس اظهارنظر کند/ ایران نهایت بهره‌مندی را از ظرفیت برجام خواهد داشت

نوروزی با بیان اینکه بررسی کارنامه عملکردی ایران نشان می دهد که ایران به صورت مستمر و مداوم با بازرسی های آژانس همکاری موثر و دقیقی داشته است،تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با ‌اشاره به موضع قاطعانه و شجاعانه جمهوری اسلامی درباره حرمت شرعی استفاده از بمب هسته‌ای تأکید کردندکه "ما با وجود اینکه می‌توانستیم در این راه (ساخت بمب اتم) قدم برداریم،براساس حکم اسلام کاربرد این سلاح را حرام قطعی شرعی اعلام کردیم."

وی با بیان اینکه ایران هیچ پنهان کاری در موضوع هسته ای ندارد، تاکید کرد :رفع تحریم های هسته ای از ارکان اصلی برجام بوده است که نه تنها باید تأثیر مثبتی بر روی روابط تجاری و اقتصادی با ایران داشته باشد، بلکه این تأثیر مثبت باید بخصوص در زندگی مردم کشورمان نمود پیدا می کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به پایبندی صریح و شفاف ایران به تعهدات هسته ای ،افزود:گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی باید در ساختار خروج آمریکا از برجام ، انفعال اروپا و عدم تحقق وعده های آنها تدوین شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس  با تاکید براینکه ایران در برابر جامعه جهانی مسئولانه عمل می کند، ادامه داد: با این حال آمریکا بر خلاف ضوابط بین المللی از برجام خارج شد و اروپایی ها هم مسئولانه عمل نکرده اند،بنابراین اروپا به جای بیانه گام های عملی را بردارد.

گفتنی است؛سه کشور اروپایی،سه‌شنبه ۲۷ خردادماه بیانیه‌ای با موضوع ادعایی «راستی‌آزمایی و نظارتِ ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» منتشر و عنوان کردند که اقدام آنها در کلید زدن ساز و کار موسوم به «مکانیسم حل اختلاف» در برجام از سر حسن نیت بوده است. /

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی