کد خبر : 3573

موسوی:

نماینده مردم اردبیل درمجلس گفت: کشورهای اروپایی حاضر در برجام وقتی به تعهداتشان عمل کردند، می توانند درخصوص مفاد برجام صرفا مطابق مقررات اظهارنظر کنند.

سیدکاظم موسوی ،در واکنش به بیانیه اروپا درباره پایبندی کامل ایران به برجام،گفت: افکار عمومی دنیا متوجه شده اروپایی ها در برابر ایالات متحده از استقلال برخودار نیست و این موضوع برای قاره سبز که خودش را مهد دموکراسی معرفی می کند،گران تمام شده است.  

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین، سرعین در مجلس با بیان اینکه «مکانیسم حل اختلاف» در برجام نه از سر حسن نیت بلکه فرار روبه جلو است، افزود: اروپایی ها به خوبی دریافته اند،توانایی مقابله با آمریکایی ها را ندارند و برای جلوگیری از تضعیف جایگاه شان در برابر افکار عمومی دنیا، درصدد فضاسازی علیه ایران هستند.

وی افزود: اروپایی ها تعهدات مشخصی در توافقنامه برجام دارند از این رو به جای اتخاذ مواضع این چنینی، بهتر است پاسخ دهند به کدام یک از مفاد برنامه جامع اقدام مشترک عمل کرده اند؟

بیشتر بخوانید:

  • اروپایی ها برای نجات برجام اقدام عملی نکرده اند

موسوی ادامه داد:کشورهای اروپایی حاضر در برجام وقتی به تعهداتشان عمل کردند، می توانند درخصوص مفاد برجام صرفا مطابق مقررات اظهارنظر کنند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم و یازدهم با بیان اینکه اظهارنظرهای اروپایی ها فرار رو به جلو است،تصریح کرد:اروپا به خوبی می داند،جمهوری اسلامی ایران خویشتن داری کرده است وگرنه ایران می توانست اقدامات قانونی دیگری براساس مفاد برجام انجام دهد.

 
سیدکاظم موسوینماینده مردم اردبیل، نیر، نمین، سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشورهای اروپایی ها در مقابل آمریکایی ها ایستادگی نکردند و فقط شاهد خروج یکجانبه ایالات متحده از برجام بودند،چطور می توانند نسبت به ایران واکنش تند سیاسی نشان دهند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس،تصریح کرد:سازمان بین المللی انرژی اتمی در چندین گزارش پایبندی ایران اسلامی به تعهدات برجامی را اعلام کرده است؛ بنابراین چنین اظهارنظرهایی خارج از عرف دیپلماسی است.

وی ادامه داد:در واقع آنها درصدد قراردادن ایران در حالت معلق هستند تا کشورمان نتواند به پیشرفت برسد.

موسوی با تاکید بر همکاری‌های شفاف و گسترده ایران با آژانس،تاکید کرد: آمریکا اگرچه برخلاف تعهدات و اصول بین المللی از برجام خارج شده و به دنبال این بود تا با اعمال تحریم های گسترده ،اجماع بین المللی ضد ایران شکل دهد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم و یازدهم  با یادآوری بیانیه ها و اظهارات گاه و بیگاه اروپا ضدبرنامه هسته ای ایران، تاکید کرد: با وجود کارنامه شفاف ایران اما شاهدیم که آمریکایی ها و اروپا هرازچندگاهی با صدور بیانیه یا طرح موضوعات بی اساس ضد برنامه ای هسته ای در تلاش هستند تا اجماعی ضدایران ایجاد کنند که تاکنون موفقیتی حاصل نکرده اند.

گفتنی است؛محمدجواد ظریف،پنجشنبه در توئیتی خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به دسترسی‌های ایران به آژانس در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ و همچنین تعداد بازرسی‌های بازرسان آژانس در این بازه زمانی نوشت: شورای حکام آژانس نباید اجازه دهد دشمنان برجام منافع عالی ایران را به خطر بیندازند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی