کد خبر : 3572

موسوی لارگانی:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:فشارهای بیرونی موجب شده تا نمایندگان مجلس یازدهم طرح های دوره قبل امضاء کنند و به هیئت رئیسه تحویل دهند.

سید ناصر موسوی لارگانی در خصوص آخرین وضعیت طرح و لوایح موجود در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با تعدد طرح  ها در هیئت رئیسه روبرو هستیم  بگونه ای که 80 درصد از طرح ها قدیمی و 20 درصد جدید است و نمایندگان بیشتر طرح های دوره های قبلی را امضاء می کنند و  به هیئت رئیسه تحویل می دهند.

وی ادامه داد: این اقدام درستی نیست که بیرونی ها بتوانند در خصوص امضای طرح ها روی نمایندگان تاثیر بگذارند و  پیام دهند فلان طرح ها را چرا امضا نکردی و آن را امضاء بکن چون جزو عملکرد نماینده محسوب می شود.

عضو هیئت رئیس مجلس  شورای اسلامی بیان کرد: برای مجلس سم است وقتی بر اساس قانون طرحی که نیاز به 15 امضاء دارد با وارد کردن هجمه  به نمایندگان تعداد امضای آن را بالا ببرند.

وی افزود: نمونه آن را می توان در یکی از طرح های دور دهم مجلس دید که 172 نفر امضاء کردند ولی 50 نفر به آن رای مثبت دادند که با ادامه این روند برای مجلس دیگر جایگاهی نخواهد ماند.

موسوی لارگانی در خصوص  رویکرد هیئت رئیسه مجلس یازدهم در خصوص طرح ها و لوایح گفت: یکی از بحث های مطروحه قبل از انتخاب رئیس مجلس آمدن طرح های غیر ضرور برای مردم و نظام به صحن مجلس بود.

وی با اشاره به دیدار سال 97 نمایندگان مجلس دهم با مقام معظم رهبری عنوان کرد: وقتی خدمت ایشان رسیدیم وقتی دکتر لاریجانی گزارش یکساله عملکرد مجلس را خدمت رهبر انقلاب  قرائت کرد ایشان فرمودند این طرح ها و لوایح خوب، اما شما می گویید 200 طرح و لایحه در یکسال گذشته بررسی و تصویب شده چه مشکلی از مشکلات مردم را حل کرده است ؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از  نقاط مثبتی که آقای لاریجانی برای مجلس دهم بیان می کرد طرح 10 هزار تذکر بود اما سوال کردم این تعداد تذکر چه خروجی برای کشور و نمایندگان داشته است ؟

وی افزود: از 570 طرح که در مجلس دهم آمده فقط 70 طرح  تبدیل به قانون شده در حالی که هزینه های سنگینی را به همراه داشته بر این اساس صحبت هایی در هیئت رئیسه مطرح است تا طرح هایی تبدیل به قانون شود که مدون،کارشناسی شده و جزو نیاز های ضروری کشور باشد. 

موسوی لارگانی با اشاره به تورم قانون در کشور گفت:در بین کشور های جهان نه منطقه ایران یکی از متورم‌ترین نظام‌های قانونی گذاری دارد بگونه ای که  تاکنون بیش از 12 هزار قانون تصویب کردیم.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در تصویب برخی از قوانین  موازی کاری و سلیقه ای عمل شده است طوریکه باعث ایجاد بروکراسی اداری و مشکلات زیادی برای کشور شده و برای همین قرار است در مجلس یازدهم جلوی قانون های بی اساس باید گرفته شود./

پایان پیام 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی