کد خبر : 3568

بدری با انتقاد از بی‌توجهی دولت‌ها به قابلیت‌های مدیریتی افراد در انتصابات:

نماینده مردم اردبیل در مجلس با انتقاد از اینکه دولت‌ها، قابلیت‌های مدیریتی افراد را در انتخاب مدیران محلی و استانی نادید می‌گیرند، گفت: قوانین لازم در این زمینه وجود دارد لذا دولت باید ساختار منسجمی تعریف کند.

صدیف بدری  در توضیح اهمیت انتخاب مدیران محلی و منطقه‌ای متخصص طبق اصول شایسته سالاری، گفت: متاسفانه چارچوب مشخصی در کشور برای انتصابات، تعیین و جابه‌جایی مدیران وجود ندارد. در حالی که طبق قانون خدمات کشوری، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اداری کشور دستورالعمل های خوبی ارایه شده اما دولت‌های مختلف به این مصوبات بی توجه هستند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که در انتصابات از نگاه سیاسی به افراد پرهیز شود، بر اساس چارچوب تعریف شده بسیاری از مشکلات اداری مردم حل می‌شود.

وی افزود: نمایندگان مجلس یا سایر مسئولان هم نباید دولت را تحت فشار قرار دهند تا افراد مورد نظرشان در استان‌ ارتقا پیدا کنند، اینگونه رفتارها به این معضل دامن بزنند. اما در مجموع دولت ها مقصر هستند زیرا افراد هم سلیقه خود را به عنوان مدیران محلی، منطقه‌ای و استانی انتخاب می‌کنند و قابلیت‌های مدیریتی افراد را نادید می‌گیرند.

بدری با بیان اینکه قوانین لازم برای انتخاب افراد خبره و شایسته در مسند حکمرانان محلی و استانی وجود دارد، گفت: در قانون مدیریت خدمات کشوری، شرایط احراز  و مصادیق انتخاب افراد به صورت کامل دیده شده است. اما متاسفانه افراد توانمند کنار گذاشته شدند. از همین رو کارایی مطلوب در ادارات نداریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: کنار گذاشتن افراد متخصص و کاربلد سبب شده تا نمایندگان تحت فشار قرار گیرند و مردم برای رفع کوچک‌ترین مسائل و مشکلات خود به آنها رجوع کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید سختار منسجم تعریف کند و به آنها پایبند باشد، افزود: دولت با این اقدام موجب کاهش دخالت‌ها در انتصابات می‌شود. این وضعیت اگر بهبود یابد افراد دلسوز، خبره و توانمند در جایگاه های مدیریتی استان و مناطق قرار می‌گیرند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی