کد خبر : 3561

ایزدخواه:

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس یازدهم معتقد است که اگر اعتراضات آمریکا را نخبگان فکری و فرهنگی رهبری کنند سرانجام یک روز تاریخی در ایالات متحده رقم خواهد خورد.

    روح‌الله ایزدخواه  به سرانجام اعتراضات خیابانی مردم آمریکا در پی مرگ "جورج فلوید" سیاهپوست اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم همان حرکتی که در کشورهای عربی تحت نام بیداری اسلامی شکل گرفته بود، مشابه این حرکت در میان ملت آمریکا رخ بدهد.

وی در ادامه افزود: البته مردم آمریکا باید اعتراضات خود را از مبحث نژاد پرستی به عمق مشکلات بنیادین رژیم سلطه‌گر آمریکا بکشانند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اظهار کرد: مبنای همه مشکلات فعلی آمریکا محصول لیبرالیسم بوده و این مشکلات هم لایه‌های بسیار پیدا و پنهانی دارد  که بخشی از آن را در جنبش وال استریت دیدیم، اما امیدواریم این اعتراضات هویت اصلی رژیم آمریکا را نشانه بگیرد چون که منافع انسانیت را با صراحت از بین می‌برد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به لزوم حضور نخبگان آمریکایی برای ساماندهی این اعتراضات اشاره و تاکید کرد: نخبگان آمریکا باید در این اعتراضات حضور جدی داشته باشند، نخبگانی که مستقل، آزاد اندیش و البته وابستگی فکری و سیاسی ندارند؛ چرا که این‌ها مسائل و مصائب ایالات متحده را درک می‌کنند و اگر این‌ها به صحنه بیایند و جنبش را رهبری کنند یک تغییر تاریخی در آمریکا رخ خواهد داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: رهبری فکری و مقاوم که بتواند جنبش خیابانی آمریکا را مدیریت کند، نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت؛ چرا که این افراد با هویت و تمدن آمریکا که خوی سلطه‌گری دارد آشنایی کافی را دارند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی