کد خبر : 3557

داودی:

نماینده مردم سراب در مجلس با تاکید بر توجه وزرا در انتصاب مدیران استانی و منطقه‌ای به تخصص، تجربه و واقف بودن افراد به امور حکمرانی، گفت: در این صورت بسیاری از مشکلات مردم مربوط به کارهای اداری و محلی به نمایندگان ارجاع نمی‌شود.

یوسف داودی  در توضیح اهمیت انتخاب مدیران محلی و منطقه‌ای متخصص طبق اصول شایسته سالاری، گفت: دولت باید مدیرانی را برای جایگاه‌های بالای شهری و استانی انتخاب کند که بر حسب وظیفه از تخصص لازم و کافی برخوردار باشند. علاوه بر این افراد باید توانایی کافی و تجربه لازم را برای انجام مسئولیت داشته باشند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لزوما هر متخصصی در حوزه خود، مدیر موفقی نخواهد بود زیرا تنها تخصص یا سابقه مدیریت نباید برای انتخاب افراد لحاظ شود. واقع افرادی باید در جایگاه مدیران استانی و منطقه‌ای قرار بگیرند که بر امور حکمرانی واقف باشند و از تخصص و تجربه کافی توأمان برخوردار باشند.

داودی معتقد است: مدیران باید از توانایی لازم و حتی سلامت جسمانی و روحی لازم برخوردار باشند. هر کسی نمی‌تواند مسئولیت فرماندار یا بخشدار و حتی استاندار را بر عهده گیرد.  مدیران بالادستی نباید بر اساس روابط مسئولین این جایگاه ها را منصوب کنند.

وی یادآور شد: امروزه بسیاری از موضوعات و مشکلات محلی مردم مربوط به کارهای اداری و محلی به نمایندگان ارجاع می‌شود حال آنکه اگر استانداران، معاونین استاندار، بخشدار و فرمانداران به درستی وظایف خود را انجام دهند، بسیاری از مشکلات مردم به نماینده ارجاع داده نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: نمایندگان باید بتوانند به وظایف ملی خود عمل کنند. در این صورت کار مردم سریعتر انجام می شود و امور ملی در اولویت رسیدگی کارهای نمایندگان قرار می‌گیرد. البته نمایندگان موظف به پیگیری کارهای مرتبط با حوزه انتخابیه، موضوعات استانی و مسائل ملی و در برخی موارد فراملی هستند اما در صورتی که مسائل جزئی در مناطق و استان ها رفع شود، مسیر برای برداشتن گام های بزرگتر نماینده فراهم می‌شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی