کد خبر : 3534

نقدعلی:

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس معتقد است ضعف نظارت باعث افزایش ویژه‌خواری و رانتخواری در کشور شده که نیازمند تقویت این حوزه در مجلس است.

 

محمدتقی نقدعلی ، پیام رهبر معظم انقلاب به مجلس یازدهم را برای حل مشکلات کشور و تعیین نقشه راه این مجلس بسیار راهگشا دانست و گفت: پرداختن به موضوع معیشت و فرهنگ از نکات مهم بیانات ایشان بود که برای تحقق آن در وهله اول باید عدالت را اجرا کرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر تقویت دو حوزه قانونگذاری و نظارت برای ایجاد تحول در مجلس و کشور اظهار داشت: مجلس یازدهم عزم جدی برای پرداختن به اولویت های مد نظر رهبری دارد که بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد با تصویب قوانین جدید و یا اصلاح قوانین گذشته، از مهم ترین اقدامات در این راستا است.

وی در ادامه روند عملکرد مالیاتی کشور را بسیار دچار اشکال دانست و افزود: بسیاری از افراد با فرار مالیاتی و بی سر و صدا منافع زیادی را از محل مالیات هایی که نمی پردازند به جیب می زنند که باید برای حل این مشکل، نظام مالیاتی و قوانین مربوط به آن اصلاح شود.

نقدعلی در ادامه تأکید کرد: هرچه بنیه اقتصادی دولت تقویت شود می تواند منابع مالی و اعتبارات خود را در حوزه محرومیت هزینه کرده و از میزان آن در کشور بکاهد.

این نماینده مردم از استان اصفهان در مجلس یازدهم در ادامه با بیان اینکه ضعف نظارتی مجلس باعث هدر رفت منابع مالی کشور شده است، عنوان کرد: قاچاق کالا و ارز، ویژه خواری و رانتخواری از محل ضعف در نظارت به وجود آمده که اگر تقویت شده و به صورت دقیق تر انجام شود، منابع به جای اشخاص و اهداف شخصی و منطقه ای به سمت حل مشکلات کلان کشور می رود.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت قطع وابستگی بودجه به نفت، اظهار داشت: تأکید مقام معظم رهبری همواره بر این موضوع بوده که البته طی سالیان اخیر بر اثر تحریم ها، وابستگی بودجه به نفت را بسیار کم کرده ایم اما باید در کنار آن عرصه فعالیت های دیگر و تولید اعتبار از منابع دیگر مثل معدن، کشاورزی، صنعت را در دستور کار قرار دهیم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان با یادآوری این مطلب که زمانی واردکننده بنزین بودیم اما امروز صادرکننده آن هستیم، خاطرنشان کرد: با تقویت دیپلماسی اقتصادی و تقویت روابط با کشورهایی که با آنها ارتباط اقتصادی داریم، می توانیم حوزه صادرات را نیز تقویت کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی