کد خبر : 3524

شریعتی:

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: برای اینکه کاهش وابستگی اقتصادمان به نفت محقق شود باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم.

مالک شریعتی ، به راه‌های جایگزین برای کاهش وابستگی اقتصاد کشورمان از نفت اشاره کرد و گفت: اقتصاد ما از گذشته تا به اکنون وابسته به نفت بوده، اما اگر بخواهیم از نفت به عنوان تنها عامل اقتصادی کشور فاصله بگیریم باید مسیر جایگزین را برای آن تعریف کرد.

وی در ادامه افزود: مسیر جایگزین هم اقتصاد دانش بنیان بوده که در سال‌های اخیر رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید بسیار زیادی داشتند؛ بنابراین اقتصاد ما باید دانش بنیان شود که حتی در حوزه انرژی هم بتوانیم روی آن سرمایه‌گذاری کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس عنوان کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر روی مسئله اقتصاد دانش بنیان کار شده، اما آن طور که بایستی جدی نگرفته نشده؛ لذا نخبگان ما باید به جای شرکت‌های فناور محور بیشتر به سمت شرکت‌های خدمات محور حرکت کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: قطعا؛ ما هرچه به سمت صنایع پایین دستی حرکت کنیم وابستگی اقتصادمان به خام فروشی کمتر می‌شود و البته مهمترین آن هم سرمایهگذاری در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دستی پتروشیمی است که با همکاری نمایندگان این مسئله  را دنبال خواهیم کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی