کد خبر : 3462

جمعی از جامعه مهندسین در نامه‌ای خطاب به قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار شدند ترتیبی اتخاذ شود تا در انتخاب اعضا و ریاست کمیسیون تخصصی عمران از افراد حرفه‌‌ای با تحصیلات تخصصی و سوابق مدیریت کلان و دانشگاهی استفاده شود.

 

دوره جدید فعالیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی آغاز شده و نگاه‌های زیادی معطوف به تغییراتی است که می‌تواند از سوی این قوه در قانونگذاری ایجاد شود اما نخستین تغییر در دل کمیسیون‌ها و رؤسایی است که انتخاب می‌شوند بنابراین یکی از موضوعاتی که شهروندان و بسیاری از صاحبنظران به آن تأکید دارند این است که افراد متخصص و در عین حال متعهد برای ریاست کمیسیون‌ها برگزیده شوند.

اهمیت این موضوع ، جمعی از فرهیختگان جامعه مهندسی را بر این داشت که تا با ارسال نامه‌ای خطاب به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار انتخاب فرد اصلح و متخصص برای ریاست کمیسیون عمران شده و خواسته‌اند تربیتی اتخاذ شود، تا به منظور نیل به اهداف مجلس، در انتخاب اعضا و ریاست کمیسیون تخصصی عمران از افراد حرفه‌‌ای با تحصیلات تخصصی و سوابق مدیریت کلان و دانشگاهی استفاده شود.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب‌آقای دکتر محمدباقر قالیباف

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جمهوری ایران

موضوع: ریاست کمیسیون عمران مجلس

در مجلس اسلام تنها کافی نیست، بلکه باید مسلمانی باشد که احتیاجات مملکت را بشناسد و سیاست را بفهمد و مطلع به مصالح و مفاسد کشور باشد. (امام خمینی(ره)-آبان 1362)

با سلام

احتراماً؛ ضمن تبریک انتخاب شایسته جنابعالی به عنوان ریاست مجلس شورای اسلامی در این برهه حساس، همانگونه که مستحضرید، در کشور جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی عصاره و خانه ملت بوده و مظهر حکومت مردمی(مردم سالاری دینی) و اداره کننده حقیقی کشور است. مجلس شورای اسلامی جایگاه و مسی حرکت دولت و ملت را مشخص می‌‌کند و نیز مظهر خواسته‌های مردم در زمینه سیاست‌های گوناگون داخلی و خارجی است.

همانطور که استحضار دارید، (طبق ماده 45 قانون) مهمترین وظایف نمایندگان در کمیسیون‌ها شکل می‌گیرد و یکی از کمیسیون‌های تخصصی طبق ماده 55 قانون، کمیسیون عمران مجلس است، که اعضای محترم این کمیسیون در رابطه با سیاست گذاری‌های کلان و بررسی لوایح در ارتباط با راه و ترابری، مسکن، عمران شهری، عمران روستایی و امور عمرانی شهرداری‌ها و دهداری‌ها مطابق قانون انجام وظیفه می‌کنند.

اینجانبان به عنوان فرهیختگان و خادمان کشور در حوزه مهندسی، بدینوسیله از جنابعالی که از سوابق درخشانی در حوزه عمرانی و شهری خصوصا در کلانشهر تهران برخوردار هستید و دیگر اعضا هیئت رئیسه تقاضا داریم، به همت نمایندگان دلسوز و انقلابی تربیتی اتخاذ شود، تا به منظور نیل به اهداف مجلس، در انتخاب اعضا و ریاست کمیسیون تخصصی عمران از افراد حرفه‌ای با تحصیلات تخصصی و سوابق مدیریت کلان و دانشگاهی استفاده شود. امید است، با قرار گرفتن افراد در حیطه تخصصی مرتبط، از همین ابتدای شروع مجلس یازدهم، سنگ بنای کارها، همراه با تخصص و تدبر، به درستی گذاشته شود.

برای جنابعالی و سایر وکلای مجلس توفیق الهی و جلب رضایت امام زمان(عج) را آرزو می‌کنیم.

شهر تهران , شهرداری تهران , سازمان نظام مهندسی , کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران , محمدباقر قالیباف ,

شهر تهران , شهرداری تهران , سازمان نظام مهندسی , کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران , محمدباقر قالیباف ,

شهر تهران , شهرداری تهران , سازمان نظام مهندسی , کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران , محمدباقر قالیباف ,

شهر تهران , شهرداری تهران , سازمان نظام مهندسی , کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران , محمدباقر قالیباف ,

بیشتر بخوانید
  • لیست کمیسیون‌های تخصصی مجلس منتشر شد + اسامی/ فرهنگی: لیست منتشره قابل تغییر است

  • یک فرد ضدفساد باید رئیس کمیسیون عمران مجلس شود/ حاکمیت فساد در حوزه ساخت‌و‌ساز

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی