کد خبر : 3458

منادی سفیدان:

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: برخورد نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان بی دفاع پرده از ماهیت رژیم ایالات متحده برداشته است.

علیرضا منادی سفیدان ، با اشاره اعتراضات خیابانی به قتل جنجالی «جورج فلوید» سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا،گفت:برخورد نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان بی دفاع پرده از ماهیت رژیم ایالات متحده برداشته است.

منادی با بیان اینکه اقدام جنایت آمیز و وحشی‎گری پلیس باعث شد تا تظاهرات به صورت گسترده در آمریکا و اکنون در سراسر جهان برگزار شود،تاکید کرد: آمریکا با اعمال خشونت پلیس و فشار بر معترضان تعهدات حقوق بین المللی را نقض می‌کند.

وی با اشاره به بحران حقوق بشر در غرب ، افزود: تصویر این رفتار وحشیانه با سیاهپوست آمریکایی صدای خفه شده سیاهپوستان و  رنگین پوستان  و صدای همه مردم تحت ستم آمریکا  و جامعه سرمایه داری غرب را به گوش همگان رساند که "ما نمی‌توانیم نفس بکشیم".این مساله باعث گسترش موج نارضایتی از تبعیض‌نژادی و نابرابری در سراسر این کشور و جهان شد. 

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  اینکه در اروپا معترضان مجسمه و یادبود تجار و جنگ سالارانی که برای حق برده داری تلاش کرده‌اند شکسته و یا پایین کشیدند، تصریح کرد: ما شاهد به زیر کشیده شدن مجسمه‌های اشخاصی در آمریکا و اروپا که از برده داری حمایت کرده اند، بودیم. مردم این مجسمه‌ها را به پایین کشیدند؛ اما دونالد ترامپ همچنان با لفاظی‌های خود رفتار نژادپرستانه را در معرض دید همگان قرار می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم و یازدهم با بیان اینکه صهیونیست ها را بیش از همه حکومت ها از فروافتادن نمادهای نژادپرستی در غرب واهمه دارند، مطرح کرد:  آمار رسمی از کشته شدن مردم آمریکا به دست نیروهای پلیس و صدها نهاد امنیتی ایالات متحده منتشر نمی شود،اما سانسور خبری تاکنون نتوانسته احساس بی اعتمادی مردم این کشور و آتش زیر خاکستر نفرت آنها را کنترل کند.

بیشتر بخوانید: 

  • ادعاهای حقوق بشری کاخ سفید درباره آمریکایی ها صادق نیست! / ساختار حاکمیتی آمریکا استوار بر تفکر برده داری 

  • سیاهپوستان دهه‌هاست زیر فشار تروریسم نژادی آمریکا توان نفس کشیدن ندارند / مردم آمریکا اولین قربانیان دولت تروریست این کشور هستند

 

علیرضا منادی سفیدان

وی با اشاره به خشم اروپا از تبعیض نژادی سازمان یافته غرب ،خاطرنشان کرد:تحولات روزهای اخیر واقعیت حقوق بشر آمریکایی و جامعه سرمایه داری را نمایان ساخته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تظاهرات مردمی در غرب زبان آن‌هایی است که صدای آن‌ها شنیده نشده است،تصریح کرد:کیلومترها دورتر از شهر مینیاپولیس آمریکا جایی که "جورج فلوید" توسط پلیس نژادپرست آمریکایی کشته شد، هزاران نفر در کشورهای اروپایی برلین، لندن و تورنتو  تجمع کردند تا در برابر خشونت پلیس و بی‌عدالتی‌های نژادی اعتراض کنند و ما شاهد فروپاشی نظام سرمایه داری غرب با به ثمر نشستن جنبش مردمی در آمریکا واروپا  در راستای آشکارسازی ماهیت ضد بشری این رژیم هستیم

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی