کد خبر : 3456

ساداتی نژاد:

نماینده کاشان آران و بیدگل در مجلس گفت: آمریکا با رفتار خصمانه علیه دیوان کیفری بین‌المللی و نهادهایی که از ملت افغانستان ،فلسطین و مظلومان جهان حمایت می‌کند، بی‌اعتنایی خود را به سازمان های بین المللی،جامعه بین‌الملل و ملت‌های جهان نشان می‌دهد.

سیدجواد ساداتی نژاد  با اشاره به تحریم دیوان کیفری بین‌المللی و کارکنان آن توسط "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا، گفت: خروج آمریکا از پیمان ها و تعهدات بین المللی جزو حکومت داری آمریکا است و این تازگی ندارد  و احتمالا آخرین  اقدام ترامپ علیه پیمان‌ها و نهادهای بین‌المللی نیست.

وی افزود: خروج از برجام، معاهده آب‌ و هوایی پاریس، پیمان های کنترل تسلیحاتی و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از جمله پیمان‌شکنی‌های آمریکا است.

ساداتی نژاد با اشاره به رفتار ترامپ در بسیاری از تعهدات بین المللی تصریح کرد: الان ترامپ حیران است و این سرگردانی و حیرانی باعث شود که دست به برخی اقدامات خلاف قانون، خلاف حقوق بین المللی، خلاف دیپلماسی، خلاف تعهدات در سطح دنیا بزند و این برای مردم آمریکا و حیثیت مردم آمریکا به شدت یک بی آبرویی است.

بیشتر بخوانید:

  • باج‌خواهی آمریکا از سازمان های بین المللی لاپوشانی جنایات آشکار و پنهانش است
  • ترامپ اعتبار سازمان‌های بین‌المللی را از بین برده است

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه دیوان بین‌المللی کیفری حمله به کشورهای عضو اساسنامه رم است و صلاحیت و استقلال این نظام قضایی بین‌المللی را زیر سوال  می برد، تاکید کرد:  آمریکا در مقابل پیمان های بین المللی روش های مختلفی را اعمال می کند، از بعضی پیمان های بین المللی خارج می شود و بعضی ها را رها می‌کند و حق عضویت ها آن ها را نمی دهد؛در موضوع شیوع کرونا، آمریکا با وقاحت سازمان بهداشت جهانی را تهدید به قطع بودجه می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار وحشیانه و جنایات آمریکاییها در افغانستان و عراق ادامه داد: ترامپ مقامات این دادگاه عالی بین‌المللی را تهدید کرده که اگر آنها بدون رضایت واشنگتن در باره عملکرد سربازان آمریکایی در افغانستان تحقیق کنند، از سوی آمریکا تحریم اقتصادی خواهند شد و این نشان از عمق فاجعه و جنایات فرماندهان آمریکایی در افغانستان دارد.

وی با اشاره به سکوت و تردید جامعه جهانی در موضوع تحریم های یکجانبه ترامپ، مطرح کرد: سکوت و تردید جامعه بین‌الملل در ابراز مخالفت با رفتار خصمانه دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی نشانگر تسلیم شدن آنها در برابر قدرت پوشالی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.دیوان لاهه گفته است که علیه اسرائیل به اتهام جنایت جنگی در کرانه باختری و غزه در حال تحقیق است.

نماینده کاشان آران و بیدگل در مجلس با اشاره به ابراز نگرانی آمریکا از تهدید دیوان بین‌المللی کیفری علیه رژیم صهیونیستی ،تصریح کرد:دولت آمریکا با رفتار خصمانه علیه دیوان کیفری بین‌المللی و همه نهادهایی که از مردم منطقه ،ملت افغانستان ،فلسطین و مظلومان جهان حمایت می‌کند، بی‌اعتنایی خود را به سازمان های بین المللی ،جامعه بین‌الملل و ملت‌های جهان نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با امضای دستورالعملی دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) را به دلیل تحقیقات درباره سربازان آمریکایی و مقامات سازمان اطلاعاتی این کشور به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان، تحریم‌ اقتصادی و مسافرتی کرد.

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی