کد خبر : 3444

نقدعلی تاکید کرد

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس به تشدید نظارت بر اجرای قوانین در مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: نظارت دقیق مجلس بر اجرای قوانین که از سوی قوه مجریه عملیاتی می شود، سبب مسدود کردن منافذ فسادزا می شود.

محمد تقی نقدعلی ، به شدت نظارت مجلس یازدهم بر اجرای دقیق  قوانین اشاره کرد و گفت: نظرات اکثریت نمایندگان دوره یازدهم بر این است که نظارت در دوره‌های گذشته مجلس، نظارت ضعیف بوده؛ چرا که عمده نظارت مجلس بر کیفیت اجرایی قوانین، نظارت پس از اجرا بوده و نظارت پس از اجرا هم تاثیری در روند بهتر کردن امور نداشته است.

وی در ادامه افزود: بالاخره آن تخلفاتی را هم که دیوان محاسبات در گزارش خود ارائه کرده دارای ابهام‌های بسیاری بوده و دلیل آن هم عدم نظارت کافی بوده است، نقاط ابهامی که اگر دنبال شود به سر نخ‌های مهمی خواهد رسید، اما دیگر نظارت تاثیری ندارد چون که آن بودجه حیف و میل شده و به اقتصاد و اشتغال مردم آسیب زده است و این نظارت پسا اجرا دیگر کافی نیست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس به اجرای دقیق نظارت بر قوانین در مجلس یازدهم اشاره و تاکید کرد: مجلس علاوه بر اینکه پس از اجرا باید نظارت خود را افزایش دهد در حین اجرا و قبل از آن هم باید نظارت خود را بر اجرای قوانین تشدید کند.

 این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: اکثر قریب به اتفاق نمایندگان روی نظارت دقیق بر اجرای قوانین هم نظر هستند، اما اینکه ساز و کار آن به چه شکلی باشد در حال برنامه ریزی روی این مسئله هستند.

 نقدعلی تصریح کرد: نظارت بر اجرای قوانین سهم بسزایی در بستن منافذ فساد زا دارد، بالاخره آن کسانی که ظرفیت‌های کشور را در دست دارند، اگر تخطی از قوانین از آنها سر بزند بلافاصله مورد بازخواست قرار خواهند گرفت./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی