کد خبر : 3322

سردار کوثری:

کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی تاکید دارد نظارت مجلس بر دولت مطالبه مردم است و رئیس مجلس نخواهد داد این مهم مغفول بماند.

اسماعیل کوثری، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس مجلس بر تقویت قوه مقننه در حوزه نظارت، گفت: اگر بر هر مجموعه ای نظارت مستمر وجود نداشته باشد، وظایف آنها گوشزد نشود، اشکالات و ایرادات آنها ذکر نشود و نقاط قوت و ضعف بیان نشود، آن مجموعه رو به افول می رود.

نماینده سابق در مجلس شورای اسلامی با بیان اشاره نقش نظارت بر اجرا، بیان داشت: از آنجایی که نظارت بر اجرای قوانین بسیار مهم است، مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند و این خواسته، مطالبه مردم نیز هست.از سوی دیگر مطمئنا رئیس مجلس یازدهم  اجازه نخواهد داد نظارت مغفول بماند لذا رئیس و هیأت رئیسه مجلس باید این اختیار و وظیفه نمایندگان را دائم به آنها گوشزد کنند.

نظارت به معنای نزاع نیست

وی تاکید کرد: نظارت به معنای نزاع نیست بلکه یک اختیار قانونی است که در عین تعامل می توان از آن استفاده کرد. جلوی مفاسدی مانند پرداخت حقوق های نجومی و قاچاق با نظارت درست گرفته می شود.

کوثری در ادامه گفت‌وگو با اشاره به اهمیت مدیریت جهادی در مجلس در حوزه نظارت تصریح کرد: مدیریت جهادی این نیست که با قلدری نظارت صورت گیرد بلکه مجلس با از خودگذشتگی و ابتدا نظارت بر رفتار و عملکرد خود، به دنبال حل امور و مشکلات اساسی کشور باشد.

کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی با بیان اینکه  رهبر معظم انقلاب و دکتر قالیباف بر حمایت از جریان مقاومت تاکید دارند، گفت: از ابتدای انقلاب که امام(ره) رهبری نظام را برعهده داشتند و سپس که حضرت آیت الله خامنه ای ولایت فقیه را برعهده گرفتند، سیاست این بوده که از مظلومان سراسر عالم حمایت شود.

وی ادامه داد: از این رو جریان مقاومت شکل گرفته تا کشورها در برابر جریاناتی که قصد باج گیری از کشورهای منطقه را دارند، متحد شوند. حتی اگر دولت هایی از جریان مقاومت حمایت نکنند امروز ملت های منطقه از این جریان حمایت می کنند چرا که در برابر زورگویان عالم ایستاده است.

شرط مذاکره ایران با سایر کشورها

کوثری در خصوص سازش با آمریکا اظهار داشت: مسئولان ما در مقطعی مذاکره را پذیرفتند اما طرف مذاکره کننده به تعهدات خود پایبند نماند از این رو نباید با کشورهای مستکبری که سران آنها زورگو و زیاده خواه هستند و تمام امتیازات یک مذاکره را برای خود می خواهند و به توافق صورت گرفته بی احترامی می کنند، مذاکره کرد چرا که مذاکره با این گونه حکومت ها معنا ندارد.

کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی تاکید کرد: ما مذاکره را قبول داریم اما مذاکره با کسانی که به تعهدات خود پایبند هستند و در مقطعی توافق صورت گرفته را از بین نبرند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی