کد خبر : 3258

نماینده یزد:

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام مجلس باید جامع و تمام شمول باشد تا گفته امام خمینی(ره) درباره مجلس انقلابی تحقق پیدا کند.

محمد صالح جوکار  با اشاره سی و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: مقام معظم رهبری بر اساس گفتمان  حضرت امام(ره) در قالب پیام، رهنمود های را به مجلس داشتند و از نمایندگان خواستند گفتمان امام(ره) احیا کنند.

وی ارتقاء جایگاه، منزلت مجلس و نمایندگان را بسیار حائز اهمیت دانست و ادامه داد: همانطور که امام راحل فرمودند مجلس باید در رأس امور باشد زیرا تاثیر قوه مقننه در کشور نسبت به سایر قوا بالاتر است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه قوانین باید جامع و کامل باشد تصریح کرد: لازم است حوزه نظارتی مجلس از جامعیت برخوردار باشد تا فرمایشات امام خمینی(ره)درباره  مجلس تحقق پیدا کند.

وی افزود: در وهله اول مجلس با ایجاد  تحول در ساختار، آیین نامه داخلی و  ابزار های نظارتی برای بدست آوردن جایگاه واقیعش اقدام کند.

جوکار با بیان که تحقق این امر مهم منجر به ارتقاء جایگاه مجلس می شود، عنوان کرد: اگر از  ابزار های موجود به خوبی استفاده نشود به طور قطع دیگر مجلس در رأس امور نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مجلس و نمایندگان باید در راستای منافع ملی و مردم حرکت کند، گفت:مجلس باید به دو وظیقه تقنینی و نظارتی خود بپردازد، اغماض و مصلحت اندیشی در بحث نظارت پذیرفته نیست، با توجه به پیام مقام معظم رهبری به نمایندگان دور یازدهم باید به سمت افزایش اعتماد عمومی مردم حرکت کرد.

این نماینده مجلس با بیان این که  مجلس مانع کاهش سرمایه های اجتماعی شود، بیان کرد: اگر این سرمایه های اجتماعی ارتقاء پیدا کند به طور یقین جایگاه مجلس همانگونه است که حضرت امام(ره) در گفتمانش برای این قوه تدوین کرده و می تواند آن را محقق کند./ 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی