کد خبر : 3161

حاجی بابایی:

منتخب مردم همدان در مجلس معتقد است مجلس باید قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن، به دولت کمک کند تا از مسیرهای سخت عبور کند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به رسیدگی به وضعیت معیشت قشر ضعیف، گفت: برای اجرای فرمایش مقام معظم رهبری درباره اولویت قرار دادن معیشت قشر ضعیف به اندازه کافی قانون هم در برنامه ششم و هم در قوانین دیگر وجود دارد.

منتخب مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نظارت بر اجرای قوانین است که باید به درستی صورت گیرد تا قشر ضعیف تغییرات را در زندگی خود احساس کند، اظهار داشت: توجه به اقشار ضعیف یکی از اولویت های 22گانه قانون برنامه است که در جریان آن توجه به زنان سرپرست خانوار نیز نسبت به سایر موارد اولویت بیشتری دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه پیشانی کار مجلس یازدهم باید توجه به مردم به ویژه قشر ضعیف باشد، عنوان کرد: با نظارت بر اجرای قوانین موجود و یا اصلاح قوانین به صورت فوریتی و در اختیار قرار دادن منابع، باید باعث شویم تا وضعیت نارضایتی جامعه برطرف شود.

حاجی بابایی در ادامه به تعریف نظارت منصفانه از منظر رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: نظارت نباید بر اساس نگاه حزبی، گروهی، کینه توزانه یا موضع گیری های سیاسی باشد بلکه باید به این معنا باشد که نکات منفی و مثبت در کنار یکدیگر بیان شده و به صورت شفاف اقدامات تعریف شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قوه مقننه هم قانونگذار است و هم ناظر بر اجرای قوانین، ابراز داشت: در این مسیر قوه مجریه پیشانی کار قوه مقننه است پس راهی جز این وجود ندارد که تعامل میان سه قوه تعریف شود لذا مجلس باید دولت را هدایت کرده و برای آن ریل گذاری کند تا دولت بتواند با این تعامل سر پای خود ایستاده و مشکلات را حل کند.

این منتخب مردم از استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: همچنین تعامل با قوه قضاییه نیز از طرفی باعث تسهیل کار این قوه می شود و از طرفی باعث می شود مجلس بتواند از این طریق نظارت بهتری داشته باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی