کد خبر : 3069

کوهکن با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درباره قدس:

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است اگر موضوع فلسطین به عرب و عجم تفکیک شود، جز معدود کشورهای عربی از آن حمایت نخواهند کرد چرا که بقیه با عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها خود را فروخته‌اند.

محسن کوهکن ریزی ، با اشاره به نگاه امام(ره) و مقام معظم رهبری به موضوع فلسطین که همواره اعتقادی بوده است، گفت: نگاه اعتقادی به این معنا است که فلسطین صرفا ختم به یک جغرافیای خاص نمی شود بلکه موضوعی فراسرزمینی، فراقومیتی و فرا دینی است که باید به صورت جهانی به آن توجه شود.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جنایات رژیم کودک کش اسرائیل نه تنها در میان مسلمانان بلکه در میان افکار عمومی جهان ایجاد انزجار کرده است، اظهار داشت: در این میان برخی کشورها صرفا به محکوم کردن لفظی اکتفا می کنند اما آن کشورهایی که اقدامی بیشتر از محکوم کردن انجام می دهند کشورهایی هستند که واقعا درباره فلسطین و آینده جهان اسلام نگرانند.

ایران در اختلاف میان دو کشور دخالت نمی‌کند و میانجی است اما موضوع فلسطین فراتر از اینهاست

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی هیچگاه در اختلاف میان دو کشور دخالت نمی کند و شاید تنها بنا به درخواست آنها نقش میانجی گر داشته باشد اما موضوع فلسطین موضوعی کاملا متفاوت است چرا که رژیمی سال ها قبل به اجبار وارد سرزمین فلسطین شده، خاک آنها را اشغال کرده، مردم آن را آواره و سایر ساکنین را آزار می دهد.

کوهکن در ادامه با بیان اینکه جایگاه فلسطین به خاطر قبله اول بودن مسلمین جایگاه والایی است و مسلمانان هرگز ساکت نمی مانند، عنوان کرد: وقتی موضوع به عرب و عجم بودن تفکیک شود صرفا کشورهای عربی باید به آن رسیدگی کنند که آن هم جز چند کشور معدود عربی به فکر فلسطین نیستند و سایرین دست نشانده صهیونیست ها شده اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بسیاری از کشورهای منطقه جسارت دفاع از فلسطین را ندارند چرا که منافعشان را به منافع صهیونیست ها پیوند داده اند، خاطرنشان کرد: متأسفانه علیرغم اینکه بارها به صهیونیست ها اعتماد کرده و نتیجه آن را دیده اند باز هم این کار را می کنند اما اکنون که معامله قرن مطرح است تقریبا امریکا و صهیونیست ها تنها مانده اند چرا که نتیجه این پروژه به شدت به ضرر کشورهای عربی خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
آخرین اخبار