کد خبر : 3067

ابوترابی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب:

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس معتقد است کشورهای همسایه فلسطین باید مسیر را برای ارسال امکانات نظامی تسهیل کند چرا که اگر این کشور تقویت شود، اسرائیل جرأت دست‌درازی به آنها نخواهد داشت.

ابوالفضل ابوترابی ، با تأکید بر ضرورت برگزاری همه پرسی برای تعیین تکلیف سرنوشت فلسطین گفت: غربی هایی که همواره دم از دموکراسی می زنند باید از این پیشنهاد رهبر معظم انقلاب که در سازمان ملل نیز به ثبت رسیده استقبال کنند اما منافع آنها این را ایجاب نمی کند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: معتقدیم صرفا ساکنان قبل 1948 که از تمامی ادیان نیز بوده اند باید بیایند و همه پرسی بر اساس دموکراسی برقرار کنند.

وی افزود: ادیان مختلف الهی باید بتوانند بدون درگیری و با آرامش در کنار یکدیگر در فلسطین زندگی کنند چنانچه در جمهوری اسلامی نیز اینگونه است و حتی سایر ادیان علیرغم جمعیت کم، طبق قانون اساسی این حق را دارند که رأی دهند و برای کشوری که در آن زندگی می کنند تصمیم بگیرند؛ کشورهای دیگر باید از ایران الگو بگیرند.

 
راهپیمایی روز قدس تهران 1398

ابوترابی در ادامه با تأکید بر اینکه غربی ها بارها عهدشکنی خود را در موارد مختلف ثابت کرده اند، اظهار داشت: آنها صرفا ادعای پایبندی به عهد را دارند اما تجربه بارها ثابت کرده که هیچ طرح ادعایی صلح آمیز آنها درباره فلسطین نتیجه ای نداشته است و در نهایت قصد دارند امتیازات را برای خود برداشت و سهمی را با تحقیر به فلسطینیان بدهند.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به فرمایش رهبر معظم مبنی بر پر کردن دست فلسطینیان، خاطرنشان کرد: باید فلسطین را در برابر ظالم تقویت کرد و این به معنای این است که امکانات نظامی مناسب در اختیار آنها قرار دهیم که در این زمینه کشورهای همسایه وظیفه سنگین تری دارند تا ورود اسلحه به این کشور را تسهیل کنند تا اسرائیل جرأت دست درازی به این ملت را نداشته باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی