کد خبر : 3043

جمالی‌نوبندگانی با اشاره به عملکرد ریاست دور دهم مجلس:

نماینده مردم فسا در دور دهم مجلس دکتر لاریجانی را شخصیتی اصیل و با تجربه خواند و گفت: مدیریت ایشان در اداره مجلس حکیمانه بود.

محمدجواد جمالی نوبندگانی ، در توضیح عملکرد و ویژگی‌های مدیریتی رئیس دوره دهم مجلس شورای اسلامی، گفت: آقای دکتر لاریجانی شخصیتی اصیل و از خانواده‌ای مرجع هستند که از تحصیلات آکادمیک ارزشمندی برخوردارند. ایشان همچنین از تجارب خوبی در سپاه، صدا و سیما، وزارت ارشاد و شورای عالی امنیت برخوردار هستند، این تجارب متنوع و متعدد در مدیریت مجلس کمک شایانی به ایشان کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم تصریح کرد: آقای لاریجانی از مدیریت ذاتی برخوردار بودند که به ایشان در مدیریت و اداره جلسات مجلس شورای اسلامی کمک بسیاری کرد.

وی افزود: ریاست قوه مقننه با قوه مجریه و قضاییه تفاوت دارد، رئیس مجلس با کسانی کار می‌کند که نمایندگان مستقیم مردم هستند و از فرهنگ، دیدگاه و عقاید متفاوت و متنوعی برخورداند لذا مدیریت مجموعه این افراد در کنار هم نسبت به سایر قوا سخت است. روسای قوای مجریه و قضاییه همچنین برای حذف وزرا یا معاونان یا انتخاب آنها نقش مستقیم دارند اما رئیس مجلس حتی نمی‌تواند با نماینده‌ای که به وی توهین می‌کند، برخوردی داشته باشد.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: بسیاری از افراد و نمایندگانی که با دیدگاه و نظر سیاسی دکتر لاریجانی موافق نبودند، از نوع مدیریت ایشان راضی بودند و همراهی لازم را با وی در جلسات داشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم معتقد است: یکی از وظایف قوه مقننه نظارت بر دستگاه‌ها و امور سایر قواست و این نظارت با برخوردهای چکشی یا تنش صورت نمی‌گیرد، در واقع حکمتی پشت هر تذکر و نظارتی باید باشد که دکتر لاریجانی از این مدیریت حکیمانه برخوردار بودند.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم ادامه داد: هیچ کس نمی تواند عاری از اشتباه باشد اما مجموع عملکرد افراد و دستگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، از این رو با نگاه منصفانه باید بگویم که نمی‌توان منکر تاثیر دکتر لاریجانی بر اداره مجلس شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی