کد خبر : 3035

عفت شریعتی:

مجلس باید ساماندهی مدبرانه امور اقتصادی کشور را در نظر داشته باشد

منتخب مردم زرند در مجلس یازدهم، گفت: «مجلس باید از منظر قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین تلاش خستگی ناپذیری داشته باشد.»

عفت شریعتی منتخب مردم زرند و کوهبنان در مجلس یازدهم، درباره اولویت های مجلس، تاکید کرد: «نکته بسیار مهم که باید مورد توجه مجلس یازدهم قرار گیرد، ساماندهی معقول و مدبرانه امور اقتصادی کشور است.»

این نماینده مجلس هشتم در این باره توضیح داد: «بر مبنای جهش تولیدی که مقام معظم رهبری فرمودند و سال را نام‌گذاری کردند، مجلس باید از منظر قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات، تلاش خستگی ناپذیری داشته باشد.»

شریعتی درباره تاثیرات جهش تولید بر کشور، مطرح کرد: «جهش تولید باعث می شود که نگرانی ها، دلهره ها و بحران های اقتصادی را نداشته باشیم.»

این نماینده ادوار مجلس درباره دیگر اولویت مجلس، عنوان کرد: «توجه به ساماندهی اشتغال جوانان در عرصه های مختلف باید مورد توجه مجلس آینده قرار گیرد که مجلس یازدهم باید بر روی آن سرمایه‌گذاری قانونی و نظارتی داشته باشد.» 

شریعتی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه رابطه دولت دوازدهم و مجلس یازدهم چگونه پیش خواهد رفت، عنوان کرد: «در کشور ما سه قوه امور را ساماندهی می کنند. قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین بر عهده مجلس شورای اسلامی است. در مسائل احیای قوانین، وظیفه بر عهده قوه مجریه است و در امور عدل، قسط و انجام دادن اموری از این دست، قوه قضاییه مسوول است.»

او اضافه کرد: «قوا باید در کنار هم تلاش های خستگی ناپذیری برای ساماندهی امور مردم در ابعاد مختلف داشته باشند.»

شریعتی در پایان تاکید کرد: « قوه مقننه و مجریه باید  در کنار هم باشند و هیچ کدام نباید از یکدیگر فاصله بگیرند. قانونی که قوه مقننه تصویب می¬کند، اجرای این قانون بر عهده قوه مجریه است. بنابراین دولت کارآمد، توانمند، متعهد و پاکدست، تضمین کننده آرامش و سلامت کشور است.»

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی