کد خبر : 3033

حسین گودرزی ، منتخب درود و ازنا در مجلس یازدهم در گفت‌و‌گو با «تریبون مجلس»:

تشدید قوانین مبارزه با فساد اولویت مجلس یازدهم است

منتخب مردم درورد و ازنا در مجلس یازدهم مطرح کرد: «در گام اول تلاش خواهیم کرد  کمیسیون ویژه پیشگیری و مقابله با فساد، تشکیل دهیم.» 

حسین گودرزی، منتخب مردم درود و ازنا در مجلس یازدهم، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اولویت‌های مجلس آینده چیست، گفت: «از مهم‌ترین اولویت‌های مجلس بحث مبارزه با فساد و اصلاح، بروز رسانی و تقویت قوانین مربوط به مبارزه با فساد است. در این راستا ایجاد کمیسیون ویژه پیشگیری ومقابله با فساد را گامی اساسی می دانم.» 

او افزود: «فکر می کنم در سال اول و در گام اول مجلس، یک کمیسیون ویژه مانند کمیسیون تولید، تشکیل دهیم. همانطور که در موارد خاصی که در قانون آیین‌نامه داخلی مجلس آمده‌است، می توان برای امور مهم کمیسیون ویژه تشکیل داد.»

منتخب مردم دورود و ازنا در مجلس دوره یازدهم، گفت: «از دیگر اولویت‌های زمانی مجلس یازدهم اصلاح قانون شوراهاست که نیازمند بازنگری و اصلاح در جهت کارآمدسازی جایگاه شوراها و زمینه‌سازی ورود نخبگان و سلامت بیشتر نظام انتخاباتی مربوط به شوراها ست.» 

گودرزی درباره دیگر اولویت های مجلس، عنوان کرد: «اصلاح قوانین مربوط به معیشت مردم به خصوص در مباحث مربوط به تجمیع  کمک‌های مختلف معیشتی و اقتصادی از اولویت های مهم مجلس است.» 

وی ادامه داد: «در این راستا آنچه مسلم است  برخی از این امکانات برخوردار می شوند اما گروهی از این امکانات مثل یارانه های معیشتی، بهره‌مند نمی شوند. به عبارت دیگر نیازمندان واقعی برای دریافت کمک‌های معیشتی شناسایی و مورد توجه قرار گیرند. در نتیجه این موارد در کوتاه مدت باید جزو اولویت‌ها باشد.»  

این نماینده منتخب مجلس، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه رابطه دولت و مجلس آینده چگونه پیش خواهدرفت، گفت: «به باور من مجلس باید در جهت بازسازی اعتماد عمومی و بهبود روند نظارت تلاش زیادی کند. مجلس یازدهم میراث مجالسی است که به تدریج ضعیف شده اند. بدان معنا که جایگاه مجلس که باید به فرمایش امام (ره) در راس امور باشد، تنزل پیدا کرده‌است.» 

گودرزی در پایان تاکید کرد: «باید تلاش کنیم تا بعد نظارتی مجلس را تقویت کنیم. این بعد نظارتی به معنی مچ گیری و منازعات جناحی نیست. بلکه در جهت تسهیل امر نظارت به معنای کارآمدسازی نهاد‌های اجرایی است که باید تقویت شود و ارتباط مجلس با دولت از این جهت معنا پیدا می کند.»

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی