کد خبر : 2906

جعفرزاده ایمن آبادی:

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس تاکید دارد که باید نتیجه مسائلی که امنیت داخلی گره می خورد از جمله تعمیر نیروگاه های اتمی کاملا در اختیار خود مان باشد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با اشاره به اینکه تا دو سال دیگر تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر توسط نیروهای متخصص ایرانی خواهد بود، گفت: با وجود همه فشارها و سختی هایی که تحریم ها تحمیل کرد اما موجبات این را فراهم کرد که در آموزش کادر فنی و حرفه ای در زمینه هسته ای و اتمی مخصوصا انرژی صلح آمیز هسته ای تلاش مضاعف و بیشتری را انجام دهیم.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: دانشمندان ما به سختی و با تلاش و کوشش زیاد توانستند خود را به سطح توانمندی بالایی برسانند، متاسفانه روسیه همیشه یار غار ما نبوده و در بزنگاه ها عمدتا همراهی که انتظار داشتیم، نداشت، بنابراین شعار نه شرقی نه غربی که امام فرمود و اتکا بر توان داخلی  که مورد تاکید مقام معظم رهبری تا حدود زیادی تحقق پیداکرده است.

وی بیان داشت: اکنون که ظرف دو سال آینده خودکفایی برای تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر فراهم شده است، باید گفت قطعا این موضوع خیلی دور ازدسترس نیست و حتی اگر ترس و خوف های احتمالی را کنار بگذاریم زودتر به این توانمندی و اعتماد به نفس و کنترل نیروگاه ها توسط کارشناسان ایرانی دست پیدا می کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وقتی کنترل امکانات در بزنگاه ها در دست کشور باشد تصدیق کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اگر به یاد داشته باشید روسیه موشک هایی در اختیار برخی کشورهای همسایه قرار داده بود که بعد متوجه شدند کنترل نهایی موشک ها دست روسیه است و شاهد بودیم در ساخت موشک در کشور ما حرف و حدیث راه انداختند باید سعی کنیم برای مسائلی که نتیجه آن به امنیت کشور بر می گردد کنترل آن کاملا با ما باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید کنترل مسائلی که به امنیت داخلی برمی گردد باید با سرمایه گذاری خودمان باشد، بنابراین باید تکنولوژی، علم و فناوری را کاملا بومی کرده باشیم زیرا به محض اینکه غیر بومی باشد حتی یک درصد کوچک آن در اخیترا خودمان نباشد در بزنگاه ها کشورهای دیگر اجازه استفاده از آن را به ما نمی دهند و کنترل آن را در شرایط مهم از دسترس ما خارج می کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی