کد خبر : 2905

حسن بیکی مطرح کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نحوه رفتار آمریکا با سالمندان و زندانیان در شرایط شیوع کرونا، گفت: این در حالی است که ملت ایران توانستند با دستگیری از نیازمندان تا حدود زیادی از مشکلات معیشتی اخیر آسیب‌دیدگان کرونا بکاهند.

ابوالفضل حسن بیکی  ، با بیان اینکه آمریکا با سوءاستفاده از شرایط شیوع ویروس کرونا به دنبال کاهش جمعیت کهنسال و مصرف‌کننده در این کشور است، گفت: آمریکا نتوانسته است شیوع ویروس کووید 19 را کنترل کند و اکنون برای افزایش جمعیت جوان و سالم خود، هیچگونه خدماتی به افراد سالمند و زندانیان نمی دهد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز چینی ها در حوزه اقتصادی شراکت بسیاری در شرکت های آمریکایی دارند و سرمایه گذاری های اصلی را در این کشور صورت داده اند تا جایی که آمریکا 24 تریلیون دلار بدهی به خاطر فعالیت این شرکت ها دارد و وضعیت اقتصادی بغرنجی پیدا کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ایالات متحده بیش از این توان مدیریت کرونا را ندارد، عنوان کرد: آمریکایی ها نتوانستند حضور خود در منطقه را مدیریت کنند و همین باعث شد 7 تریلیون دلار بدهکار شوند و اکنون با ضعف مدیریتی که در بحران کرونا از خود نشان دادند شرایط اقتصادی را برای خود سخت تر کرده اند و به دنبال جبران آن با کم گذاشتن برای قشری از جامعه خود هستند.

حسن بیکی ادامه داد: بلافاصله پس از شیوع ویروس کرونا، رابطه تولید و توزیع در آمریکا و کشورهای اروپایی قطع شد و مردم به فروشگاه ها هجوم بردند و این در حالی بود که در کشور ما این اتفاق نیفتاد و حتی با توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی، مردم در این شرایط سخت دست یکدیگر را گرفتند و حتی توانستند بدون کمک دولت، با جمع آوری کمک های مردمی، قشر آسیب پذیر را یاری کرده و جنگ روانی آمریکا علیه ایران را خنثی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز دنیا از ایران درس می گیرد که به خوبی توانست کرونا را مدیریت کرده و با کمک به نیازمندان باز هم چرخه تولید را به راه انداخت و اکنون آنچنان که کشورهای اروپایی و مدعی توسعه با مشکل مواجه شده اند، مشکل نداریم./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی