کد خبر : 17863

حیدری:

رئیس کمیته مرز مجلس تاکید کرد: اقدامات تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان روابط دو کشور را مخدوش کرده بود از این رو پاکستان برای حفظ رابطه با تهران به فکر تقویت امنیت مرزهای خود افتاد.

 

 

شهریار حیدری ، با اشاره به توافق ایران و پاکستان برای تقویت امنیت مرزها گفت: تا چند سال پیش مرز ایران و پاکستان یکجانبه و از سوی ایران مدیریت می شد چرا که کشور پاکستان برای ایمن سازی و کنترل مرز اشراف کامل نداشت. از سال گذشته با توجه به توافقات انجام شده است اقدامات خوبی از سوی کشور پاکستان صورت گرفت.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی در مرز مشترک با پاکستان پاسگاه و برجک هایی ایجاد کرد که برای ایمن سازی مرزها کفایت نمی کرد و به این سمت حرکت کردیم که با استفاده از سیستم های الکترونیکی و هوشمند سازی، مرز ایران تقویت شود.

وی بیان کرد:  واقعیت این است که اقدامات تروریستی که در مرزهای پاکستان علیه پاسگاه ها و برجک ها و نیروهای ما انجام شد بر روابط دو کشور اثرگذار بود و بر روابط ایران و پاکستان تاثیر منفی داشت در نهایت پاکستان به این نتیجه رسید برای اینکه روابط استراتژیک خود را با ایران حفظ کند باید نسبت به کنترل مرزها اقداماتی انجام دهد.

رئیس کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: باید گفت اعتبارات لازم برای ایمن سازی و اجرای سیستم های الکترونیکی و هوشمندسازی در اختیار مرزبانی قرار نمی گیرد. حدود سه سال گذشته شاهد افزایش اعتیارات مرزی بودیم ام متاسفانه کاهش یافت سند مالی سال 1401 باید برای بودجه  ناجا در حوزه ایمن سازی مرزها در جنوب شرق،شرق، شمال شرق، شمال غرب و غرب اعتبارات مناسبی لحاظ شود که مرزبانی بتواند با ابزار جدید نسبت به کنترل و اشراف بیشتر در مرزها فعالیت داشته باشد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی