کد خبر : 17824

نوش آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد کانادا به دلیل سیاسی کاری از پذیرفتن استرداد مجرمین مالی ایرانی ساکن در کشور و همکاری با دستگاه های قضایی و سیاسی کشورمان استنکاف می کند.

 

 

حسین نوش آبادی، در خصوص اهمیت استرداد مجرمین مالی ایرانی ساکن در کشورهای خارجی، گفت: این موضوع امری متداول بین دولت ها است و مجرمین خاص که متواری شده اند در قالب تفاهم نامه ها میان کشورها استرداد می شوند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین بر اساس حقوق بین الملل نیز این مهم بر اساس یکسری ضوابط و معیارها به رسمیت شناخته شده و کشورها باید با یکدیگر همکاری کنند تا مجرمین مالی به کشورهای مبداءشان بازگردانده شود.

وی ادامه داد: در این میان برخی کشورها مانند کانادا که روابط سیاسی با کشورمان ندارند از پذیرفتن این مسئله و همکاری با دستگاه های قضایی و سیاسی کشورمان استنکاف می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه تحرک بیشتر دیپلماسی و قضایی نیاز است تا چنین کشورهایی برایشان الزام قانونی ایجاد شود، افزود: در واقع بر اساس پیمان نامه های بین المللی، توافقات جهانی و منشور سازمان ملل متحد و همچنین رویه هایی که اکنون وجود دارد، امکان همکاری بین دولت ها وجود دارد.

نوش آبادی با اشاره به اینکه کشورهایی مانند کانادا باید بدانند حضور مجرمان اقتصادی در این کشور می تواند زمینه ساز وقوع جرم در این سرزمین باشد، گفت: بنابراین دستگاه های ذیربط باید تلاش کنند از طریق پلیس بین الملل موضوع استرداد مجرمین مالی را پیگیری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به وجود روابط سرد میان کشورمان و کانادا، این کشور با سیاسی کاری و حرکت بر خلاف رویه های بین المللی از استرداد مجرمین مالی ایرانی ساکن در این سرزمین سرباز می زند اما این اقدام قطعا به ضرر آنها خواهد بود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی