کد خبر : 17803

مقتدایی:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قانون اقدام راهبردی مجلس خط مشی های اساسی برای رفتار دولت در عرصه سیاست خارجی پیرامون موضوع هسته ای و تحریم ها است.

عباس مقتدایی ، در خصوص نقش قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی در مذاکرات وین، گفت: قانون مذکور در آذرماه سال گذشته به تصویب رسید و بر مبنای آن خط مشی های اساسی برای رفتار دولت در عرصه سیاست خارجی پیرامون موضوع هسته ای و تحریم ها و همچنین برای تامین نیازهای داخلی در عرصه انرژی صلح آمیز هسته ای مشخص شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینکه امروزه همه در کشور اذعان دارند این قانون به کمک کشور آمده از این جهت است که از یک سو مفادی را به دولت تکلیف کرده تا نیازهای داخلی بدون وابستگی به غرب رفع شود و از سوی دیگر نحوه تعامل با کشورهای خارجی را تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه مسئول اجرای صحیح و کامل این قانون، رئیس جمهور، مقامات و مدیران مربوط و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط هستند از این رو ضمانت اجرایی آن دارای اهمیت است، ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز در جلسه ای با وزیر خارجه کشورمان بر نظارت حداکثری قوه مقننه در تحقق این قانون تاکید داشتند. هر چند وزارت امور خارجه پاینبندی کامل و رعایت حداکثری به قانون را انجام داده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان باید یادآور شد مطابق این قانون در راستای تأمین شروط نه گانه مقام معظم رهبری در خصوص توافق هسته‌ای مواردی تعیین شده که از دیگر نقاط قوت آن محسوب می شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای کامل قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از منافع ملت ایران صیانت شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی