کد خبر : 17802

صباغیان:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: قانون انتخابات شوراهای اسلامی نقص یا خلائی ندارد بلکه در نحوه اجرای نظارت بر انتخابات شوراها دچار اشکال شدیم.

محمدرضا صباغیان بافقی، با اشاره به اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی گفت: نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستا بر عهده مجلس است، در واقع این نظارت از سوی مردم انجام می شود که نقطه قوت بالایی است که قانون گذار اختیار را به منتخبین مردم داده است.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس ادامه داد: در این دوره از انتخابات شوراها قانون آنطور باید بهتر اجرا می شد و هیات های نظارت مستند به قانون و شرایطی که در قانون تعیین شده نظارت می کردند؛ به طور مثال افرادی از سوی هیات نظارت استان و هیات اجرایی تایید صلاحیت شدند که از سوی هیات مرکزی رد صلاحیت شدند در صورتی که قانون می گوید وقتی هیات نظارت و اجرایی در شهرستان تایید کرده اند دیگر هیات مرکزی نباید اظهار نظر کند بنابراین فراتر از قانون اقدام شد.

عضو هیات عالی استانی یزد در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی اظهار کرد: در انتخابات اخیر شوراها متاسفانه افراد زیادی به هیات مرکزی نظارت اعتراض کردند، هیات مرکزی دچار بهم ریختگی شد و کسی پاسخگو نبود. از این رو تصور می کنم اگر قانونی که وجود دارد را رعایت کنیم مشکلی نخواهیم داشت. درواقع خلاء قانونی نداریم صرفا در اجرا اشکالاتی وجود داشت که باید رفع شود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی