کد خبر : 17791

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد قانون اقدام راهبردی مجلس موجب احیای دستاوردهای هسته ای کشورمان شد.

 
محمود عباس زاده مشکینی، در خصوص نقش قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی در مذاکرات وین، گفت: این قانون الزامی برای سازمان انرژی اتمی کشورمان ایجاد کرد تا دستاوردهایی که به دلیل برجام از دست داده بودیم مجددا احیا شود. همچنین دستاوردهای جدیدی در حوزه هسته ای نیز حاصل شد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیشرفت های هسته ای کشورمان طی چند وقت اخیر محاسبات غربی ها را برهم زده که این پیشرفت ها مبتنی بر قانون یاد شده است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که مذاکره در ابعاد بین المللی به نوعی بده و بستان است و طبیعتا اگر دست کسی خالی باشد، با آن مذاکره نمی کنند.

وی ادامه داد: الزامات و ضمانت اجرایی این قانون موجب شد چارچوب و محدوده برای مذاکره کنندگان کشورمان مشخص شود و همچنین غربی ها نیز دریافتند که نمی توانند خارج از مسیر تبیین شده صحبتی را مطرح کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: دانش هسته ای ایران بومی است اما غربی ها می خواستند صنعت هسته ای کشورمان را ناقص و محدود کنند؛ این موضوع یکی از اهداف برجام و حتی یکی از اهداف مذاکرات فعلی محسوب می شود.

عباس زاده مشکینی با اشاره به اینکه فعالیت های هسته ای کشورمان در چارچوب پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی است، گفت: از این رو مشاهده می شود نقشه غربی ها برای اینکه کشورمان در پازل آنها بازی کنند با شکست مواجه شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی ها استانداردهای دوگانه ای در حوزه هسته ای دارند که هیچ یک از افکار عمومی دنیا آنها را نمی پذیرد، خاطرنشان کرد: در ماده سه قانون اقدام راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران مکلف شده حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون عملیات نصب، تزریق گاز، غنی‌سازی و ذخیره‌سازی مواد را تا درجه غنای مورد نیاز، با حداقل یک هزار دستگاه ماشین‌های نسل دوم پیشرفته (آی‌آر – تو ام) آغاز کند و همچنین در همین بازه زمانی، عملیات غنی‌سازی و تحقیق و توسعه با ماشین های نسل ششم (آی‌ار- سیکس) را با حداقل یکصد و شصت و چهار ماشین از این نوع آغاز نموده و آن را ظرف مدت یکسال پس از تصویب این قانون به یک هزار دستگاه ماشین توسعه بدهد که این مهم یکجانبه گرایی غربی ها را خنثی کرد./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی