کد خبر : 17778

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد توقع می رود عمان در بحث انتقال پول و رفع تحریم های ظالمانه نقش سازنده ای ایفا کند.

علیرضا سلیمی ، با اشاره به سفر وزیر خارجه به عمان گفت: سیاست‌های جدید این است که ارتباط متوازن با همه کشورها داشته باشیم زیرا دنیا فقط غرب نیست، کشورهای دیگر هم وجود دارند؛ مخصوصا ارتباط با همسایگان باید در اولویت قرار گیرد، سفر وزیر امور خارجه به عمان نیز در همین راستا صورت گرفته است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس بیان کرد: ایران و عمان روابط بسیار نزدیک و تنگاتنگی در طول تاریخی روابط خود داشته اند، این روابط و ارتباطات باید روز به روز گسترده و قوی شود.

وی ادامه داد: عمان نشان داده است در ارتباط با ایران حسن همجواری را رعایت کرده با این حال توقع این است در شرایط فعلی در بحث انتقال پول و برداشتن بخشی از تحریم های ظالمه کمک کند. عمان در تلطیف روابط در منطقه نقش برجسته ای داشته است ایران نیز همواره با نگاهی واقعی به مسائل، امور را رصد کرده است.

لازم به ذکر است؛ حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار با مقامات عمانی پیش از ظهر دوشنبه وارد مسقط پایتخت عمان شده بود، پس از دیدار و گفتگو با معاون پادشاه عمان، دو دور دیدار و گفتگو با وزیر امور خارجه این کشور، دیدار با محمد عبدالسلام مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن، در نشست صمیمی با ایرانیان مقیم مسقط حضور یافت./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی