کد خبر : 17748

نوش آبادی:

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تصویب قانون اقدام راهبردی مجلس به غربی ها نشان داد تعهدات برجامی باید دوطرفه و متقابل اجرایی شود.

حسین نوش آبادی ، در خصوص نقش قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی در مذاکرات وین، گفت: بر خلاف اینکه عده ای عنوان می کردند این قانون مانع و مزاحمی برای مذاکرات محسوب می شود، اما این مهم در عمل به پشتوانه و قدرتی برای تیم مذاکره کننده تبدیل شد از این رو مشاهده می شود که وزیر امور خارجه کشورمان نیز به این امر اذعان دارد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این قانون به غربی های حاضر در برجام می گوید اگر قادر هستند به تعهداتشان عمل کنند، جمهوری اسلامی ایران نیز به تعهدات برجامی خود عمل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه تصویب قانون مذکور به غربی ها نشان داد همصدایی و همراهی در میان مسئولان کشورمان وجود دارد، ادامه داد: به عبارتی نمایندگان در مجلس طی این قانون تصویب کردند باید عمل متقابل در مورد برجام صورت بگیرد تا منافع ملی ایران تامین و حفظ شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه لغو تحریم‌ها یکی دیگر از ابعاد قانون اقدام راهبردی مجلس است، افزود: در واقع قوه مقننه با تصویب این قانون پشتیبان دولت شد و به طرف های غربی نشان داد اگر ایران پای میز مذاکره حاضر شده بدلیل استیصال یا ضعف نیست بلکه بدلیل قدرت است تا نشان دهیم آنچه به دروغ می گویند که کشورمان درصدد دستیابی به استفاده غیر صلح آمیز است بر همگان آشکار شود.

نوش آبادی گفت: در این قانون موضوع غنی سازی مورد تاکید قرار گرفت تا نیازهای داخلی کشورمان برطرف شود؛ همچنین این امر به دنیا نشان داد ایران توانایی غنی سازی برای رفع نیازهایش را دارد از این رو هیچ وابستگی به خارجی ها در این خصوص وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد هم اکنون نیز  بر اساس اصول سه گانه عزت، حکمت و مصلحت آمادگی همکاری داریم اما به شریطی که طرف های غربی صادق باشند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی