کد خبر : 17747

سلیمی:

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: در صورت تبدیل طرح انتخابات تناسبی به قانون، احزاب باید از درون خود را تقویت کنند و افراد شاخص و شایسته ای را تربیت کنند تا مردم در انتخاب خود دچار تردید و مساله نشوند.

اصغر سلیمی  در خصوص بررسی طرح انتخابات تناسبی در کمیسیون شوراها اظهار داشت: این طرح مشکلات و حواشی استانی شدن انتخابات را ندارد و در کنار این موضوع به چند صدایی و تقویت رویکرد نخبگانی مجلس کمک می کند.

وی افزود: استانی شدن انتخابات باعث می شود افرادی به مجلس وارد شوند که شاید دغدغه مناطق کمتر توسعه یافته و ضعیف را نداشته باشند و بیشتر به مسائل پایتخت ها توجه کنند اما طرحی که اخیراً در کمیسیون شوراها مطرح است منطقی تر است و باعث می شود رقابت های حزبی و کارشناسی شکل بگیرد و حوزه ها با دو کاندیدا و بیشتر می توانند با مشارکت همه جریانات داخل منطقه، در مجلس نماینده خود را داشته باشند.

نماینده مردم سمیرم خاطر نشان کرد: همه حوزه های انتخابیه درگیر این طرح نیستند و کار کارشناسی روی آن سریعتر و آسان تر انجام خواهد شد و شاید نگاه نمایندگان به طرح انتخابات تناسبی نسبت به انتخابات استانی مثبت تر باشد.

وی باتاکید بر اینکه در صورت نهایی شدن این طرح احزاب نیز باید خود را تقویت کنند گفت: اگر همه احزاب و جریانات در مجلس نماینده داشته باشند مجلس قوی تر و پویا تر خواهد شد اما در آینده احزاب هم باید از درون خود را تقویت کنند و افراد شاخص و شایسته ای را تربیت کنند تا مردم در انتخاب خود دچار تردید و مساله نشوند./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی