کد خبر : 17720

همتی مطرح کرد؛

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه وزارت خارجه به همه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های ایران در دیگر کشورها اعلام کرده که باید مباحث اقتصادی را در اولویت قرار دهند، گفت: براساس گزارش آقای امیرعبداللهیان، تقویت سفارتخانه‌ها، افزایش رایزن‌های اقتصادی و استفاده از افراد توانمند و مختصص جز برنامه های وزارت خارجه است.

حسن همتی  با اشاره به اهمیت توسعه دیپلماسی اقتصادی، گفت: با ورود آقای امیر عبداللهیان به وزارت امور خارجه، تغییرات خوبی در سطح دیپلماسی اقتصادی و عمومی رقم خورده است که با مراجعه به آمار مبادلات تجاری ایران و دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه می‌توان این موضوع را دریافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی از اولویت‌های دولت سیزدهم و دستگاه دیپلماسی است، افزود: معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر نیز فردی توانمند و با تدبیر در این حوزه است، در نشستی هم که با اعضای کمیسیون داشت گزارش مبسوطی در این زمینه ارائه کرد.

وی یادآور شد: وزارت خارجه به همه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های ایران در دیگر کشورها نیز اعلام کرده که که موضوعات و مباحث  اقتصادی را در اولویت قرار دهند، البته اصلاح چارچوب سفارتخانه‌ها بر اساس اهداف اقتصادی جدید یا افزایش رایزن‌های اقتصادی به کمک وزارت صمت هم از موضوعاتی است که باید در دستور وزارت خارجه قرار گیرد.

همتی معتقد است: البته بر اساس گزارش آقای امیرعبداللهیان به اعضای کمیسیون امنیت ملی، تقویت سفارتخانه‌ها، افزایش رایزن‌های اقتصادی و استفاده از افراد توانمند و متخصص جز برنامه های وزارت خارجه است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اهمیت توسعه دیپلماسی اقتصادی در شرایطی که ملت ایران تحت سخت‌ترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها قرار دارند، بیش از پیش است. ما با توسعه روابط تجاری و اقتصادی خود با همسایگان می‌توانیم بسیاری از کمبودها را جبران کنیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی