کد خبر : 17676

نظری:

نماینده مردم خمین در مجلس گفت: غربی‌ها از ابتدای شکل گیری برجام با بدعهدی‌های مستمر از اجرای تعهداتشان سر باز زدند، این امر در حالیست که ایران بدون هیچ کم و کاستی تعهداتش را عملی کرد.

علیرضا نظری، در رابطه با برخی اظهارنظرهای کشورهای غربی مبنی بر وجود ضرب الاجل برای پرداختن به برجام و اجرای گام به گام برای رفع تحریم ها، گفت: بدون شک حفظ منافع ملی برای مذاکره کنندگان ایرانی دارای اهمیت است از این رو هیچ عامل خارجی نمی‌تواند آنها را از مسیر اصلی تغییر دهد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی‌ها از ابتدای شکل گیری برجام با بدعهدی های مستمر از اجرای تعهداتشان سر باز زدند، اظهار کرد: این امر در حالیست که ایران بدون هیچ کم و کاستی تعهداتش را عملی کرد.

وی با تاکید بر اینکه غربی ها باید تضمین لازم برای تامین منافع ایران در برجام را ارائه دهند، ادامه داد: بر این اساس نمی توانند پا فراتر از چارچوب مذاکرات بگذارند و موضوعاتی مانند رفع گام به گام برای تحریم ها را مطرح کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی مگر آن زمان که تحریم های یکجانبه ایالات متحده علیه کشورمان اعمال شد، کشورهای غربی واکنش نشان دادند که اکنون ابزار نگرانی کرده و از کمبود فرصت برای پرداختن به برجام دم می زنند.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا رفع تحریم ها به صورت یکجا و راستی آزمایی این موارد از جمله مسائلی است که باید مورد توجه مذاکره کنندگان غربی در وین قرار بگیرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی