کد خبر : 17642

مالکی با اشاره به نامه تخت روانچی به رئیس دوره‌ای شورای امنیت؛

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شورای امنیت نباید در قضیه محکوم کردن عوامل ترور شهید سلیمانی که از سوی تروریست های آمریکایی و صهیونیستی انجام شده مماشات کند.

 

فداحسین مالکی، در خصوص نامه نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به رئیس دوره‌ای شورای امنیت برای مجرم شناختن آمریکا و رژیم صهیونیستی در ترور شهید سلیمانی، گفت: ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی بزرگترین حادثه تاریخ معاصر محسوب می شود که دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عبارتی این ترور، آشکارترین جنایتی بود که موجب شد آمریکایی ها اعلام کنند آنها این دسیسه را اجرایی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام جنایتکارانه بین‌المللی نقض شدید تعهدات کاخ سفید تحت حقوق بین‌الملل بوده است، ادامه داد: بر این اساس اگر مجامع بین المللی حقوقی و قضایی دنیا در مواجهه با آن کوتاهی کنند و در واقع آن را محکوم نکنند، تاریخ قضاوت بدی در موردشان خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه شورای امنیت نباید در قضیه محکوم کردن عوامل ترور شهید سلیمانی که از سوی تروریست های آمریکایی و صهیونیستی انجام شده مماشات کند، افزود: بنابراین وزارت امور خارجه کشورمان باید به صورت جدی موضوع را پیگیری حقوقی کند تا به نتیجه برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین مسئولان کشورمان در تمامی دیدارهای خارجی خصوصا با مقامات غربی باید پیگیری این موضوع را مطرح کند تا حساسیت بین المللی نسبت به این امر ایجاد شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی