کد خبر : 17598

میرتاج الدینی:

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اظهار داشت:روسیه و ایران دو قدرت بزرگ منطقه هستند و اتحاد این دو کشور نظم جهان را تغییر داده و معادلات امنیتی،سیاسی و اقتصادی دنیا را تغییر می دهد.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی ، با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه گفت:این سفر تاثیر زیادی در معادلات جهانی خواهد داشت،روسیه و چین از قدرت های بزرگ جهان و ایران از قدرت های بی بدیل جهان اسلام است و اتحاد این کشورها معادلات معادلات امنیتی،سیاسی و اقتصادی دنیا را به نفع یکدیگر تغییر می دهد.

وی افزود:شکست های پیاپی آمریکا در عراق و افغانستان که نتیجه دخالت های بی مورد و ورود بی دعوت به این کشورها است موجب افول قدرت آمریکا شده و از طرفی روسیه و چین روز به روز قدرت بیشتری می گیرند و تفاهمات بلند مدت و استراتژیک برای انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری مشترک با این کشورها که راهبرد جمهوری اسلامی ایران است، می تواند تحریم های آمریکا را بی اثر کند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:نگاه به شرق و توسعه روابط با این کشورها به معنی قطع رابطه با دنیا نیست بلکه به معنی این است که همه امید و سرنوشت کشور را به غرب و چندکشور اروپایی نباید گره زد بلکه از همه ظرفیت های موجود در دنیا باید استفاده کرد.

وی در پایان تاکید کرد:امیدواریم این سفر آغاز دور جدید روابط ایران و روسیه باشد و در ادامه شاهد حضور مقامات بلند پایه سیاسی و اقتصادی روسیه در کشورمان برای اجرای مصوبات این سفر باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی