کد خبر : 17592

آصفری:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: برای اینکه سند تحول دولت خروجی داشته باشد باید ۴ شرط در نظر گرفته شود و منابع مالی آن دقیق و عملیاتی برآورد شده باشد.

 

 

محمدحسن آصفری ، با اشاره به اینکه تدوین سند تحول دولت رو به اتمام است، گفت: مهمترین مسئله در سند تحول دولت اقدام جدی درجهت استفاده از نیروهای کارآمد است. اگر قرار باشد سند تحول اجرایی شود اما تحولی در سطح مدیریت کشور صورت نگیرد، افراد ناتوانمند در پست و مسئولیت ها باشند امکان اجرایی شدن سند هم وجود ندارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: اولین مسئله این است که در سند تحول به وضعیت مدیریت کشور توجه صورت گیرد تا مدیریت توانمندی روی کار بیاید که اعتقاد به کار برای حل مشکلات مردم را داشته باشد. دوم توجه به آمایش سرزمینی و توجه داشتن به توانمندی ها و پتانسیل هایی که در مناطق مختلف وجود دارد، نمی توان نسخه کلی برای کشور داشته باشیم هر استانی باید سند تحولش بر اساس توانمندی ها و نقاط ضعف منطقه باشد.

وی اظهار داشت: ممکن است استانی در زیر ساخت نیاز به تقویت داشته باشد و دیگری در زمینه کشاورزی خواهان تحول باشد. در سند تحول باید ضمن حاکم بودن نگاه کلان، باید نگاه منطقه ای وجود داشته باشد تا بتوانیم از سند در سراسر کشور استفاده کرد.

آصفری بیان کرد: توجه به سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه گذار در سند تحول دولت لازم است، با این کار می توان مسیر ارتباط با دنیا را تسهیل کنیم و بتوانیم نسبت به جذب سرمایه گذار خارجی گام برداریم. این چهار نکته باید در سند تحول مورد توجه قرار گیرد. در غیر اینصورت مشابه جزوه ای خواهد بود که اجرایی نمی شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: باید منابع مالی در راستای اجرایی شدن سند تحول دولت لحاظ شود اگر اعتبارات دیده نشود صرفا جزوه و کتابچه می شود که خروجی نخواهد داشت./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی