کد خبر : 17582

کوثری در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها:

نماینده مردم تهران در مجلس شهید سلیمانی را فردی ولایتمدار و مردم دار خواند و گفت: تدبیر و عملکرد حاج قاسم باعث نابودی داعش شد.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور کارکنان مجلس شورای اسلامی در ساختمان شهید شیخ فضل الله نوری قوه مقننه برگزار شد.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم بعد از شهادت حاج احمد کاظمی خیلی بی‌تابی می‌کرد و هرگاه در جمعی صحبت از شهادت می شد، حاج قاسم از همه می خواست تا برایش دعا کنند که شهید شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همه ما باید از رفتار و زندگی شهدا درس بگیریم، زیرا آنها همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا احکام الهی اجرایی و سربلندی برای ملت ایران، مستضعفان جهان و آزادیخواهان فراهم شود.

وی ادامه داد: بنده از سال 1361 با شهید سلیمانی در جبهه آشنا شدم و از سال 1364 در کنار یکدیگر عملیات های مختلفی را اجرا کردیم؛ من در لشگر 27 محمد رسول الله (ص) حضور داشتم و حاج قاسم تیپ 41 ثارالله که شامل نیروهای سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان می شد را اداره می کرد. در آن زمان وی جوانی 25 ساله بود، اما باید چندین هزار نفر را ساماندهی، هدایت و آماده می کرد تا در عملیات هایی مانند فتح المبین که سبب آزادی بیش از 2500 کیلومترمربع از خاک کشورمان می شد، حضور داشته باشند. حاج قاسم آنچنان در این مدت کوتاه نیروهایش را آماده کرد که نتیجه عالی گرفت.

کوثری افزود: شهید سلیمانی در عملیات های بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر و والفجر 8 نیز حضور داشت؛ دشمنان در آن سوی ساحل اروندرود با همه امکانات خود حاضر بودند تا هر حرکت کوچکی را پاسخ دهند، اما حاج قاسم آنقدر از حیث روحی و روانی با نیروهای خود کار کرده بود که آنها حداقل 600 متر در تاریکی مطلق در جذر و مدی با 70 کیلومتر سرعت آب، خود را به آنسوی ساحل رساندند و شهر فاو را از دست عراق درآوردند که این قدرت نمایی باعث تعجب نظامیان و سیاستمداران دنیا شده بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: حاج قاسم همیشه ابتدا خودش می رفت سپس از نیروهایش می خواست که بیایند، به همین خاطر همیشه رزمندگان حرفش را به جان می خریدند. آن زمان که جنگ تمام شده بود، خیلی ها به شهرهایشان بازگشتند، اما حاج قاسم به جنوب شرق کشور رفت تا این مناطق را از شر اشرار پاکسازی کند. شهید سلیمانی طی 5 سال با تاکید بر بُعد اخلاق و نه صرفا با زور اسلحه و فشنگ، کاری با اشرار کرد که امنیت در منطقه سیستان و بلوچستان و بخش هایی از کرمان برقرار شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین آن زمان که ارتش سرخ شوروی به افغانستان تجاوز کرد، حاج قاسم طوری مجاهدین افغانستان را راهنمایی کرد که آن ها مجبور شدند سرزمین افغانستان را ترک کنند؛ این موضوعات نشان می دهد حاج قاسم 40 سال مجاهدت کرد و به اصطلاح پوتین های خود را درنیاورد که این امر بیانگر اراده قوی، انگیزه الهی و خودساختگی است.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: در زمانی که صهیونیست ها به لبنان حمله کردند و بخش هایی از این کشور را به اشغال خود درآوردند، تصور نمی کردند روزی مجبور به عقب نشینی شوند. حاج قاسم در جنگ 33 روزه به صورت مستشاری در کنار سید حسن نصرالله و شهید عماد مغنیه قرار گرفت و با تدابیر عالی خود، موجب شد رژیم صهیونیستی مجبور به اعلام آتش بس شود.

وی ادامه داد: در آن زمان 600 نقطه شناسایی از مکان های حزب الله با موشک های لیزری طی یک هفته منهدم شد؛ سید حسن نصرالله در جمع خبرنگاران اعلام کرد در عرض چند دقیقه ناو صهیونیست ها را منهدم می کند و این موضوع محقق شد که تعجب نظامیان صهیونیستی را رقم زد. صهیونیست ها تلاش کردند از طریق جنگ روانی و مصاحبه با شیعیان، اهل تسنن و حتی مسیحیان با افکار عمومی دنیا اعلام کنند که شروع کننده جنگ و درگیری ها حزب الله بوده است، اما موفق نشدند. جالبتر اینکه خانواده های مسیحی در مصاحبه با رسانه ها اعلام کردند خدا حسن نصرالله را حفظ کند چون انسانی باغیرت است.

کوثری در این خصوص گفت: حاج قاسم، توانمندی را به رزمندگان حزب الله یاد می داد، به عبارتی طوری آنها را آموزش داد که اکنون خودشان موشک و پهباد می سازند و کاری کردند که رژیم صهیونیستی در جنگ های 22 ، 16 ، 8 و 2 روزه شکست خورد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: رژیم صهیونیستی پس از تحمل شکست های پی در پی، داعش را ایجاد کرد و این تروریست ها کار خود را از سوریه شروع کرده و به عراق آمدند و خود را تا 35 کیلومتری مرز خسروی رساندند؛ در این خصوص 2 تدبیر مهم انجام شد که ابتدا نیروهای مسلح ایران با  درخواست عراق به این کشور رفته و جلوی تروریست ها را گرفتند؛ همچنین آیت الله سیستانی جوانان عراقی را دعوت کردند تا در میدان مبارزه با داعش حاضر شوند، از این رو کار حاج قاسم دوباره شروع شد.

کوثری در این راستا اظهار کرد: داعش در حمله به موصل و چند استان دیگر عراق، 7 لشگر این کشور را اسیر و تمام تجهیزات آنها را به غنیمت گرفت و سپس عزم تصرف اربیل را کرد؛ سران اقلیم کردستان دست به دامن آمریکا و غربی ها شدند، اما آنها کمکشان نکردند و شبانه با ایران تماس گرفتند که حاج قاسم به عنوان نماینده ایران به آنها معرفی شد و صبح روز بعد 200 نفر به همراه ایشان از طریق ارومیه به این منطقه رفتند و جلوی داعش را گرفتند.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی همیشه همه چیز را ابتدا برای رزمندگانش می خواست، اما امروزه برخی می گویند همه چیز اول برای ما باشد و بعد برای بقیه؛ خانواده باکری، 3 شهید تقدیم انقلاب کردند که همگی آنها جاویدالاثر هستند، در واقع برخی اینچنین برای اسلام، ایران و ملت فداکاری می کنند، اما برخی اقدام به خرابکاری می کنند. حاج قاسم فردی باتدبیر، بااخلاص و ولایتمدار بود؛ به عبارتی هر چه ولایت می گفت عین همان را عمل می کرد و این در حالی است که برخی از ما خودمان صحبت های ولایت  را تفسیر می کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ولادیمیر پوتین فردی قدرتمند است و هر کسی را برای برگزاری جلسه نمی پذیرد، اما شهید سلیمانی در دیدار با پوتین آنقدر تحلیل دقیق و قوی درخصوص سوریه ارائه داد که وی پذیرفت به صورت هوایی همه جوره پشتیبانی انجام دهد، همه عملیات هایی که با کمک نیروهای مردمی و... انجام شد، موفق بودند و نهایتاً شهید سلیمانی اعلام کرد کمتر از 3 ماه دیگر داعش دیگر وجود خارجی نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: متاسفانه می خواستند با پول های عربستان و به دروغ حکومت اسلامی تشکیل دهند که در مقابل جمهوری اسلامی باشد؛ به عبارتی می خواستند به دروغ دین و مذهب را در مقابل دین و مذهب قرار دهند، اما شکست خوردند.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی فردی مردم دار و ساده زیست بود، از این رو وی یک مکتب محسوب می شود و امیدوارم همه ما در عرصه های مختلف دنباله روی این شهید والا مقام باشیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی