کد خبر : 17535

حیدری:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده موشک‌های کشورمان قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را ندارند، گفت: ما منتظر اجازه کشورهای غربی نمی‌مانیم تا در حوزه موشکی و نظامی پیشرفت کنیم، بلکه علیرغم تحریم‌ها در راستای توسعه آن گام برمی‌داریم.


 

شهریار حیدری ، با اشاره به پرتاب موشک ماهواره بر سیمرغ و واکنش کشورهای غربی علیه این اقدام قانونی، گفت: کشورهای غربی و اروپایی از همان ابتدا با توانمندی های نظامی و موشکی ما مشکل داشته اند اما ما نیز بارها گفته ایم این موضوعات ارتباطی با مسائل هسته ای ندارد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه مسائل موشکی ما با هیچ موضوع دیگری گره نخورده و قابل مذاکره نیست، عنوان کرد: ما برای پیشرفت و توسعه منتظر غربی ها نیستیم و در همه زمینه ها به خصوص موشکی، علیرغم تحریم ها پیشرفت کرده ایم.

 
شهریار حیدری

وی در ادامه با بیان اینکه طرف غربی نمی خواهد ما در حوزه ماهواره پیشرفت داشته باشیم، اظهار کرد: آنها از سویی ما را تحریم می کنند و از سوی دیگر می خواهند ما هیچ اقدامی بی اجازه آنها انجام ندهیم و منتظر دستوراتشان باشیم که دور از منطق بین المللی است.

حیدری در ادامه یادآوری این مطلب که بارها رسما اعلام کرده ایم که موشک ها و ماهواره های ما قابلیت حمل کلاهک هسته ای را نداشته و مسائل هسته ای از موضوعات دفاعی جداست، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی و ایادی آنها، صدها ماهواره پیشرفته و مدرن با قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارند و آنها را آزمایش می کنند اما انتظار دارند ما هیچ اقدامی حتی در حد قانونی نداشته باشیم.

وی همچنین با تأکید بر اینکه طبق فتوای رهبری دنبال سلاح اتمی نیستیم و گرچه می توانیم دانش آن را داشته باشیم، اما ضرورتی نمی بینیم، عنوان کرد: امروز سلاح هسته ای در اختیار رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها است که می تواند کره زمین را نابود کند اما ابراز تأسف ها برای ماست که هیچ نیتی در این زمینه نداشته ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: هر روز به دنبال توسعه و پیشرفت در حوزه موشک و ماهواره هستیم، تهدیدات این چنینی تأثیری در انگیزه و اراده ملت و جوانان متخصص ایران نداشته و آنها باید مشکل خود را در چارچوب مذاکرات و پیرامون موضوعات مطروحه در آن برطرف کنند./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی