کد خبر : 17521

عباسی:

نماینده مردم کازرون در مجلس تاکید کرد: توانمندی هسته ای جمهوری اسلامی ایران بیش از چیزی است که امروز دنیا مشاهده می کند و از نظر علمی و فنی می توانیم گام های بلند تری برداریم.

 

 

فریدون عباسی  اظهار کرد: توانمدی دانشمندان هسته ای ما از نظر علمی بسیار بالا است و ما در لبه فن آوری حرکت می کنیم و می توانیم غنی سازی را در سطح بالاتری داشته باشیم و در کنار این کار رآکتور های کوچک را بسازیم و پلوتونیم را نیز تولید کنیم و همچنین فن آوری بازیافت سوخت مصرف شده رآکتور را نیز انجام دهیم.

وی افزود:شیمی و مهندسی در کشور ما قوی است و استعداد های خوبی در کشور ما پروش پیدا کردند و آنچه که امروز نمود دارد گوشه‌ای از توانمندی کشور ما است که دنیا مشاهده می کند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشورمان تصریح کرد:ما یک قدرت نوظهور جهانی هستیم و غربی ها هم این موضوع می دانند، آنها برای تضعیف کردن ایران ما به دنبال جنگ اقتصادی هستند و قطعاً از این جنگ هم سربلند بیرون می آییم.

وی در خصوص برجام گفت:ما محدودیت های برجام را پذیرفته ایم و سعی کردیم با دنیا تعامل کنیم تا اثبات کنیم علم و فن آوری ما در حوزه هسته ای برای اهداف صلح آمیز به کارگرفته می شود اما آنها اهداف دیگری از برجام را دنبال می کنند ودر پی محدود کردن قدرت منطقه ای و دفاعی ایران هستند در حالی که حضور منطقه ای ما برای خنثی سازی توطئه های غرب و تجزیه کشور های منطقه است و در آینده هم سیاست ما حمایت از استقلال،نظم و امنیت در منطقه است.

به گزارش خانه ملت در حالی که ایران در پی خروج یک جانبه آمریکا از برجام و همچنین تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهدات برجامی‌شان اقدام به کاهش تعهدات برجامی‌اش نمود، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران  مدعی شد که برنامه هسته‌ای ایران بسیار بیشتر از حدود برجام پیشرفت کرده است.

این دیپلمات آمریکایی بیان کرد: آن‌ها با این پیشرفت‌ها به تدریج توافق را از منافع عدم اشاعه خالی می‌کنند. چون ایران برنامه هسته‌ای خود را گسترش داده است./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی