کد خبر : 17519

نوش آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به آغاز دور هشتم مذاکرات بر مبنای سند پیشنهادی جمهوری اسلامی، گفت: همانطور که نمایندگان تاکید داشتند موضوع لغو تحریم‌ها ابتدا باید در مذاکرات وین تعیین تکلیف شود سپس در مورد مباحث هسته‌ای گفت‌وگو صورت گیرد.

نوش آبادی:حسین نوش آبادی  ، با اشاره به مذاکرات ایران و 4+1 پیرامون برجام و رفع تحریم‌ها در وین، گفت: آقای باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس اذعان داشت که علی رغم پیچیدگی‌های فراوان در مذاکرات، طرف‌‌های مقابل در نهایت پذیرفتند که بر اساس سند پیشنهادی ایران مذاکرات انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: دور هشتم مذاکرات بر مبنای مدل و چارچوب جمهوری اسلامی آغاز شد، البته توافقی پیرامون محتوای اسناد صورت نگرفته است. بسته پیشنهادی دولت نه تنها تامین کننده منافع هسته‌ای است بلکه لغو تحریم‌ها را پیش بینی کرده است.

وی افزود: همچنین در سند پیشنهادی تیم مذاکره کننده ایران به موضوع راستی آزمایی لغو تحریم‌ها و گرفتن تضمین‌های لازم از طرف‌های مقابل پرداخته شده است.

نوش آبادی با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی کمک بسیاری به مذاکره کنندگان کرده است، اظهارکرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی در نشستی که با آقای باقری داشتند بر اولویت داشتن لغو تحریم‌ها تاکید کردند و از وی درخواست کردند که موضوع لغو تحریم‌ها ابتدا باید در مذاکرات وین تعیین تکلیف شود سپس در مورد مباحث هسته‌ای گفتگو شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مذاکره کنندگان نیز بر هیمن مبنا اسناد پیشنهادی را تهیه و ارایه کردند، لغو تحریم‌ها مهم‌ترین درخواست و اولویت جمهوری اسلامی ایران است که بارها عنوان شده و در دور جدید مذاکرات هم مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی