کد خبر : 17451

محمودی در تشریح نشست کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس مطرح کرد

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس از اصرار اعضای این کمیسیون بر طرح الزام دستگاه‌های اجرایی جهت پاسخگویی به تذکرات نمایندگان اعاده شده از سوی شورای نگهبان خبر داد که در صورت تصویب آن در صحن علنی به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت.

سمیه محمودی ، در تشریح نشست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس که صبح امروز(سه شنبه، 7 دی ماه) برگزار شد، گفت: نخستین دستور کار رسیدگی به طرح الزام دستگاه های اجرایی جهت پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان اعاده شده از شورای نگهبان بود که در سومین جلسه بررسی آن، با تصویب کمیسیون قرار شد بر مصوبه مجلس اصرار شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو طرح به صحن علنی می رود تا نمایندگان درباره اصرار و یا عدم اصرار بر این مصوبه تصمیم بگیرند که در صورت کسب رأی برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستور کار بعدی کمیسیون رسیدگی به طرح اصلاح مواد 29، 31 و 32 قانون ایین نامه داخلی مجلس در خصوص بررسی اعتبارنامه های نمایندگان و رفع برخی ابهامات آن بود که با تصویب کلیات آن قرار شد کارگروهی در مرکز پژوهش ها برای بررسی جزئیات تشکیل شود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی