کد خبر : 17348

میرتاج الدینی:

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و یمن درمجلس گفت: طی چند سال گذشته در یمن شاهد بودیم که در اثر جنگ تحمیلی و ظالمانه که با حمیات آمریکا از کشورهای مرتجع صورت گرفت روزانه هزاران کودک در اثر عدم رسیدن غذا و دارو یا جان خود را از دست داده اند یا در معرض خطر قرار گرفتند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، با اشاره به رد دو قطعنامه حقوق بشری از سوی آمریکا گفت: در قرن حاضر آمریکا در سراشینی سقوط قرار گرفته است و در همه جهات افول و سقوط آمریکا روز به روز آشکار می شود این مدعی دروغین حقوق بشر به روشن ترین قطعنامه هایی که اکثر ملل جهان به آن رای مثبت داده اند رای منفی داده و با قطعنامه های محکومیت تمامی اشکال تبعیض نژادی و حق غذا مخالفت کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس بیان کرد: حق غذا موضوع روشنی است که هر ذی حیاتی از این حق برخوردار بوده و کسی نمی تواند مانع این حق از انسان ها و موجودادت عالم شود وقتی امروز حتی حقوق حیوانات یکی از مسائل اصلی مجامع جهانی است  قطعا هر انسان آزاده در جهان در خصوص حق غذای انسان ها حامی و پشتیبان خواهد بود  با این حال آمریکا با این موضوع ابراز مخالفت کرد.

وی تاکید کرد: این مخالفت نشان می دهد که مقامات آمریکا از خوی استکباری و ضد بشری برخوردار هستند. در طی چند سال گذشته در یمن شاهد بودیم که در اثر جنگ تحمیلی و ظالمانه که با حمیات آمریکا از کشورهای مرتجع صورت گرفت روزانه هزاران کودک در اثر عدم رسیدن غذا و دارو یا جان خود را از دست داده اند یا در معرض خطر قرار گرفتند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اظهار داشت: اگر ذره ای انسانیت در دل دولتمردان آمریکایی بود با این قطعنامه ها مخالفت نمی کردند باچنین مخالفت ها در واقع نابودی خود را امضا می کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی