کد خبر : 17306

میرتاج‌الدینی:

عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اعتقاد دارد سفر وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان می تواند به توسعه مناسبات اقتصادی، تجاری و سیاسی میان دو کشور کمک شایانی کند.

 

میرتاج‌الدینی:سیدمحمدرضا میرتاج الدینی  ، در خصوص اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان در راستای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالیرتبه این کشور، گفت: رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر گسترش روابط با همسایگان است از این رو شاهد سفر حسین امیرعبداللهیان به باکو هستیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جمهوری آذربایجان در میان همسایگان از شاخص های ویژه ای برای ایران برخوردار است و در این میان مشترکات فرهنگی و تاریخی نیز به این مهم می افزاید.

وی ادامه داد: اگر چه برخی از بدخواهان دو ملت نخواسته اند روابط میان دو کشور تقویت شود اما علی رغم شیطنت های دشمنان، روابط تاکنون خوب بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه حاشیه های رخ داده اخیر در منطقه نباید مانعی برای توسعه روابط دوجانهب باشد، افزود: بر این اساس مقامات دو کشور باید بر روی توسعه مناسبات اقتصادی، تجاری و سیاسی تمرکز ویژه ای داشته باشند.

عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک روابط دو کشور باید فراتر از معیارهای همسایگی باشد از این رو مقامات دو کشور باید با در کنار هم قرار گرفتن بتوانند محور تحولات باثبات کننده منطقه باشند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی